Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere tutvustas end turismikorraldajatele Peterburis
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldas eile Peterburis sealsetele turismiettevõtjatele ja ajakirjanikele kontaktseminari, millel osales ka Rakvere linnapea Andres Jaadla.

Eesti esindajad tutvustasid selle aasta kevadisi ja suviseid tähtsündmusi Tallinnas, Tartus ja Virumaal. Rakvere linnapea keskendus oma ettekandes põhiliselt nn. vaalüritustele, mis sel aastal on linna päevad ja meeste tantsupidu, Baltoscandal ja noorte sumo MM. Samas tunti Andres Jaadla sõnul Peterburis suurt huvi ka linnas toimuvate noorte kultuuriürituste vastu, nagu kooliteatrite festival ja Propaganda.

Seminari avasid Eesti peakonsul Lauri Bambus ja EAS välisesindaja Peterburis Ruta Rannala. Bambus andis ülevaate lihtsustatud viisare˛iimist, mis võimaldab Loode-Venemaa elanikel saada kergemini viisat, kui nad tõendavad, et osalevad Eestis toimuvatel suurüritustel.

"Eesti peakonsul avaldas ka tunnustust Rakvere aktiivsele tegevusele Peterburi suunas ning soovis selle jätkumist," märkis Jaadla.

Rakvere linnapea hinnangul oli kontaktseminar väga hästi korraldatud. Sihtrühmaks olid peamiselt need turismifirmad, kes juba Eestisse reise korraldavad, sealhulgas viis kõige suurema Eesti-reiside käibega firmat.

Andres Jaadla kohtus Peterburis ka sealse Moskva rajooni esindajatega, kes kinnitasid valmisolekut külastada Rakveret oma ametliku delegatsiooniga, tõenäoliselt sel kevadel. Samuti kohtus Rakvere linnapea Peterburi Turismiajakirjanike Liidu esindajatega, kes tegid ettepaneku ajakirjanike delegatsioonide vahetamiseks.

Järgmine Rakvere osavõtuga üritus Peterburis on aprillis toimuv turismimess.

Jaanus Nurmoja
01 Märts 2006
  Kommentaarid