Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnu politseile valmistavad muret suitsetavad koolilapsed ja jalakäijate liikluskultuur
Pärnu politseiosakonna ametnikud viisid 15. ja 16. märtsil läbi kolm politseioperatsiooni. Nende käigus kontrolliti Pärnumaa koolide lähiümbrust, et selgitada välja tubakatoodete tarbijaid ning vaatluse alla võeti jalakäijate liikluskultuur Pärnu kesklinnas.

15.märtsil kontrolliti politseioperatsiooni käigus olukorda Pärnu linna koolide lähiümbruses. Seaduserikkumiselt tabati 15 alaealist tubakatoodete tarvitajat.

16.märtsil viidi politseioperatsioon läbi Pärnu maakonnas, täpsemalt öeldes kontrolliti Sindi konstaablijaoskonna teeninduspiirkonna koolide vahetut ümbrust. Tabati 18 alaealist tubakaseaduse rikkujat, neist neli olid alla 14 aasta vanad.

16.märtsi pärastlõunal kl 14 - 16 võeti kõrgendatud tähelepanu alla jalakäijate liikluskultuur Pärnu kesklinnas. Kahe tunni jooksul avastati kontrollitud piirkonnas kokku 19 jalakäijat, kes ületasid sõiduteed vales kohas. Karistusmäär sellise rikkumise eest on alates hoiatusest kuni 600 krooni suuruse rahatrahvini.

Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Tõnu Kivis lausus, et avalikkus teeb tihti politseile etteheiteid suitsetavate koolilaste kimbutamist pärast. Mõelda tuleks aga kaugemale - meist kellelegi ei ole teadmata, et üks sõltuvus võib tekitada teist. Konkreetsemalt öeldes - tubakasõltlasest noorel inimesel esimeste narkootiliste ainete proovimiseni ei ole pikk maa. Seepärast annamegi endast parima, et võidelda algsete põhjustega selle asemel, et hiljem tegeleda kurbade tagajärgedega.

Jalakäijate liikluskultuuri kommenteerides märkis Kivis, et mitte kõik vales kohas teed ületanud inimesed ei mõistnud esialgu, et nad midagi valesti teinud on. Ei mõeldud sellele, et sellise käitumisega seatakse ohtu oma elu ja tervis, olulisemaks peeti lühima tee valikut.


Kaja Kukk
17 Märts 2006
  Kommentaarid