Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium korraldab lennujaamas nakkushaiguse piiramise õppuse
Neljapäeval, 25. mail, korraldab siseministeerium PANDORA 2006 osana Tallinna lennujaamas kriisireguleerimise praktilise õppuse, mille käigus harjutatakse nakkushaiguse leviku takistamist.

"Praktiline õppus on järg märtsis läbiviidud staabiõppusele," ütles PANDORA 2006 direktor, siseministeeriumi kriisireguleerimisbüroo nõunik Kevin Probert-Ehaver. "Kui märtsis harjutasid lennujaama, lennufirma, tervisekaitseinspektsiooni ja teiste asutuste esindajad sündmused läbi teoreetiliselt ning tegid otsuseid laua taga, siis neljapäeval toimuva harjutuse käigus mängitakse stsenaarium reaalselt läbi."

Stsenaariumi järgi kurdavad lennureisi ajal mõned reisijad nohu, köha, palavikku ning peavalu. Selgub, et nimetatud grupp külastas hiljuti erinevaid linnu ja külasid linnugripi riskipiirkonnas. Ühe reisija seisund hakkab kiiresti halvenema.

Stjuardess informeerib lennuki kaptenit pardal olevatest haigetest reisijatest, kes on viibinud linnugripi riskipiirkonnas. Lennuki kapten informeerib koheselt lennuliiklusteeninduse lennujuhti. Lennuki maandumiseni Tallinnas on jäänud 10 minutit ning informeeritud ametkonnad peavad olema võimalikult kiiresti valmis reisijad nakkusohtlikus olukorras vastu võtma.


Katrin Vides
23 Mai 2006
  Kommentaarid