Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakveres pühendatakse neljapäeval tund tervisele
Neljapäeva, 25. mai õhtul oodatakse kõiki rakverlasi ja linna külalisi viie kilomeetri pikkusele liikumisringile, et pühendada tunnike oma tervisele. Täpselt sellist nime - "Tund tervisele" - Rakvere spordikeskuse korraldatav tervisespordiüritus kannabki.

Liikumisringile suundujaid oodatakse neljapäeval kell 19 Rakvere spordihalli juurde, kust üheskoos liigutakse kas keppidega kõndides või ilma või hoopis joostes Vallimäele. Tarva kuju juurest võetakse suund Tammikusse, sealt Palermo terviserajale, kust tullakse siis spordihalli juurde tagasi.

Umbes viie kilomeetri pikkusel trassil on kaks kontrollpunkti: esimene on tammikus, kus metsandusspetsialist Taavi Saar pajatab tammiku ajaloost, teine peatus tehakse Palermo terviserajal liivaaugus paikneva stardimajakese juures, seal ootavad liikujaid mõned kehalised tegevused.

Sarnane tervisetund toimub 25. mail veel kuues Eesti linnas - Viljandis, Keilas, Elvas, Valgas, Põlvas, Paides, kes kõik kuuluvad koos Rakverega Eesti tervislike linnade võrgustikku.

Rakvere spordikeskuse direktori Erich Petrovitsi sõnul pannakse Rakveres rõhk peredele. "Välja on töötatud osavõtjakaart, mis tuleb liikumisrajale mineku eel täita. Pereks on näiteks üks täiskasvanu ja üks laps," märkis ta.

Kõik osavõtjakaardid lähevad loosirattasse kohe pärast rajalt tagasijõudmist kell 20.15, peaauhinnaks on perepuhkus Toila sanatooriumis ühel nädalavahetusel. Auhindu panevad välja teisedki sponsorid: Arco Vara, Hawaii Express, Kuma Foto ja korraldaja Rakvere spordikeskus.

Terviseliikumise tund Rakveres saab teoks seitsme Eesti ja seitsme Soome linna terviseliikumise strateegia väljatöötamise raames, mida toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Turu ülikool, MTÜ Tervislike Linnade Liikumine ja Interreg III.VNL-Online
23 Mai 2006
  Kommentaarid