Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järvel toimus katastroofi ennetamise alane nõupidamine
Täna toimus Kohtla-järve linnavalitsuses kolmepoolne kriisialane nõupidamine, kus kohtusid Ida-Eesti Päästekeskus, linnajuhid ja kohalikud keemiaettevõtted. Nõupidamisel osalesid lisaks Kohtla-Järve linna juhtidele ka Ida-Prefektuuri politseijuhid, Ida-Eesti Päästekeskuse juhid, Ida-Virumaa maasekretär Eve East, kes täidab hetkel ka krisiikomisjoni esimehe kohustusi ja regiooni keemiaettevõtete esindajad (VKG Oil, VKG Liimid, VKG Energia, Novotrade Invest, Velsicol Eesti AS).

„Oleme huvitatud tihedast koostööst mitte ainult omavalitsustega vaid ka regiooni tegutsevate keemiaettevõtetega. Me ei taha olla teile karistusorganiks vaid rohkem huvitatud sellest, et maksimaalselt välistada tekkida võivad ohtlikud olukorrad,“ ütles Ida-Eesti Päästekeskuse päästetööde teenistuse juht Tauno Suurkivi ja lisas, et Kohtla-Järvel on Eesti kõige suurem kontsentratsioon ohtlike ettevõtteid.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov lisas, et tänane nõupidamine on esimene samm selles suunas, et tõsta veelgi Järve linnosa ohutust. „Täna pöörame põhitähelepanu sellele, kuidas informeerida elanikkonda ohu korral – kuidas see toimub, millised oleksid signaalid… Meil seisab ees suur ühine töö sellel alal.”

Kohta-Järvel asuvate keemiaettevõtete esindajad iseloomustasid kohalviibinutele oma asukohta, kasutatavaid ohtlikke aineid ja nende koguseid ning võimalikku mõju inimestele ja keskkonnale, toodangut ja selle ohtlikkust, ohutus- ja ennetusmeetmeid õnnetuste vastu ning elanikkonna teavitamise korraldust.

„Tänane kokksaamine on samm selles suunas, et täiustada maakonlikku riskianalüüsi. Keemiaettevõtted on maakonnas kõige suurema ohu allikad ja seetõttu on vajalik leida teid nendest tulenevate riskide minimeerimiseks,” lisas Eve East ja lisas, et võimalikud lahendused elanikkonna teavitamiseks Kohtla-Järvel annavad kogemuse, mida saame kasutada ka teistes omavalitsustes

Kõige suuremat tähelepanu pöörati nõupidamisele ohtlike ainete hoidmisele ja protsessile kuidas toimub võimaliku õnnetuse (kriisi-situatsiooni) korral linnavalitsuse ja ohtlikus piirkonnas asuvate elanike teavitamine.

Kohtla-Järve linn asub merepinnast 60 meetri kõrgusel ja koosneb kuuest linnaosast, kus elab kokku rohkem kui 47 000 inimest. Järve linnaosas, kuhu on koondunud suuremad keemiaettevõtted, elab üle 22 000 inimese.


Anti Ronk
23 Mai 2006
  Kommentaarid