Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maarjakask leevendab tööhõiveprobleeme
27. mail osaleb keskkonnateadlikke ettevõtjaid ühendav keskkonnatelk Tamsalu valla päevadel, et propageerida säästvat elu- ja mõtteviisi.

MTÜ Maarjakase Seltsi infostendilt saab infot põhjamaade tuntumast väärispuust kogu Maarjamaal. Viie tegevusaasta jooksul on Eesti söötis ja võsastunud põllumaadele rajatud ligi 250 ha maarjakasekultuure ning aasta-aastalt suureneb ka maarjakase kasvatajate ning huviliste arv.

Maarjakase kasvatamise väärtus ei peitu pelgalt väärispuidu müügiga tulevikus. Maarjakasega tegelemine leevendab juba täna paljudes maapiirkondades tööhõiveprobleeme ning elavdab maaettevõtlust - pakkudes tööd paljudele istutusmaterjali tootjatele ning puidukäsitöölistele.

Taoline laialdane informatsiooni jagamine, maarjakasest, kui meie looduse ühest omapärasemast puust, on oluliselt suurendanud eestimaalaste huvi ja teadmisi metsast ning loodusest tervikuna.


Järgmine kord võib keskkonnatelki kohata 2.-4. juuni Jäneda Aia -ja Lillepäevadel.
Keskkonnatelgis tutvustatakse eesti toitu, räägitakse eesti toidu ja rahvusköögi osatähtsusest taluturismis. Esiplaanil on kõik mahepõllumajanduse ja toiduga
seonduv.

Keskkonnatelgis pakutakse huvitavat ja harivat tegevust erinevatele sihtgruppidele: mängud, näidendid, meisterdamisvõimalused. Samuti on võimalus teadmisi proovile panna viktoriinides ning kuulata loenguid ja ettekandeid.

Ettevõtetel on veel võimalik ühineda keskkonnatelgiga. Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku toodet või teenust ja pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Raadiosaade "Keskkonnatelk", on eetris KUKU raadios igal pühapäeval kell 10.00 -11.00 ning kordusena igal kolmapäeval kell 21.00 - 22.00.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast. 2004. aastal sai see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Priit Adler
25 Mai 2006
  Kommentaarid