Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kunda linna istutati 8000 puud
Kunda Linnavalitsuse heakorranõuniku Sirje Liiskmaa sõnul istutati metsanädala ja maikuu jooksul Kunda linna enam kui 8000 puuistikut, millest ca 5000 tk. kinkis linnale Eesti Metsaselts, 50 maakonna keskkonnateenistus ning ülejäänud muretses linnavalitsus. Kõige rohkem istutati mände ja kuuski, kuid ka lehiseid, ebatsuugasid, kivikaski, suurelehiseid pärnasid ja hübriidhaabasid.

Metsanädala avapäeval toimusid peale lõunat RMK Kirde regiooni peametsaülema Ilmar Paali juhendamisel puudeistutustalgud linna endise prügimäe korrastatud territooriumil. Talgute käigus istutati Kukerpallimäele ligi 4000 männi- ja kuusetaime. Istutajatele näitas eeskuju Riigimetsa Majandamise Keskuse peadirektor Ülo Viilup, Kunda Ühisgümnaasiumist osales talgutel üle saja õpilase ning seitse õpetajat eesotsas kooli direktori Vello Satsiga. Kaasa lõid ka SA Virumaa muuseumid töötajad ja eakad Kunda päevakeskusest. Puudeistutajaid oli kohale tulnud eelmisest metsapealinnast Kilingi-Nõmmelt, Simunast, Rakke Koolimetskonnast, Viru-Lemmo Metsaseltsist, Iisaku metskonnast, Triigi metskonnast, Loobust ja Sondast.

Tasuks istutajatele oli endiselt prügimäelt avanev ilus vaade Kunda sadamale ja lahele ning parajalt soe päike ja jahutav tuul. Talguliste kõhutäie eest hoolitses maitsva talgusupi valmistanud OÜ Curmeinel ning töömeeleolu hoidsid üleval lõbusad pillimehed Viru-Nigulast.

Puude istutamine jätkus ka teistel päevadel. 10. mail istutasid 50 puudeistikut Lääne-Virumaa Keskkonnateenistuse esindajad. 13. mail andis linna rohelisemaks muutmisele oma panuse linnavalitsuse ja -volikogu esindus, kes istutas männiistikuid, hübriidhaabasid, kivikaski ja suurelehelisi pärnasid.

Istutustöid tegi linnas ka OÜ Viru Haljastus, kes istutas Kasemäe põiktänava ja Selja tee äärde ning Kukerpallimäele kokku üle 4000 männi- ja kuuseistikut.

Lisainfo:
http://www.kunda.ee/send.php?id=uudised.php&id2=1&id4=151

Allar Aron
Kunda linnapea
26 Mai 2006
  Kommentaarid