Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Noortekoda loob osakonna Narvas
1.juunil toimub Hotellis Narva JCI Estonia ehk Eesti Noortekoja infopäev ja koolitus. Noortekoja eesmärgiks on panna alus Narvas uuele Noortekojale, et selle läbi pakkuda enesearendamise võimalusi aktiivsetele noortele Narvas ja selle lähiümbruses.

Noortekoda on Eestis tegutsenud juba 17 aastat, maailmas 60 aastat. Seda organisatsiooni on nimetatud ka maailma kõige paremini hoitud saladuseks, kuid Eestis on nende aastate jooksul sattutud tihti ka avalikkuse ette.

Eestis on liikmeid üle 300, lisaks veel umbes 100 liikmekandidaati ja 50 senaatorit. Senaatori tiitel omistatakse vaid eriliste teenete eest ja ta on NK eluaegne liige. Kokku tegutseb Eestis seega aktiivselt ligi 450 inimest. Organisatsiooni tegevuse ajal Eestis on selle töös osalenud paartuhat inimest. Tuntumad nimed on: Mati Jostov, Kuldar Leis, Aivar Rauam, Monika Salu, Olavi Tammemäe, Urmas Karileet, Ants Kiviselg, Siiri Odrats jt. Tallinna Noortekoja auliige on üks selle asutajaliige Vahur Kraft.

“Olen selles organisatsioonis õppinud suhtlemist kõige erinevamates olukordades ja eri rahvustest inimestega. Mõistan, et eri kultuurid näevad maailma erinevalt - see on avardanud minu silmaringi ja tõstnud tolerantsust. Tegelikult algab kõik suhtumisest, soovist mõista ja valmisolekust vastutada,” rääkis Eesti Noortekoja mõjust oma arengule JCI Senaator Siiri Odrats ja lisas, et neid omadusi väärtustab kindlasti ka noortekoda.

Odratsi sõnul on ta tööandjana leidnud JCI kaudu mitmeid häid töötajaid ja spetsialiste, samuti koostööpartnereid. „Ühised väärtushinnangud ja eluhoiakud annavad paraku garantii, et tegemist on hakkajate ning edukate noorte inimestega, kellega võib arvestada. JCI täielikust kasulikkusest saab aimu ilmselt alles siis, kui oled organisatsioonist juba vanusega välja kukkunud...”

JCI (Junior Chamber International) on rahvusvaheline organisatsioon, mida iseloomustavad: noored, ettevõtlikud ja aktiivsed inimesed liikmetena; liikmete ja partner-organisatsioonide võrgustik üle kogu maailma; keskkond, mis võimaldab end proovile panna erinevate uute kogemuste saamisel; kõrgetasemelised koolitused ning võimalus vaba aega veeta lõbusalt ja kasulikult.

Noortekoja liikmed on 18-40 aastased noored ja aktiivsed inimesed. Täna on nende seas nii ettevõtjaid, tipp- ja keskastmejuhte, spetsialiste, arste, õpetajaid, kunstnikke ja üliõpilasi – inimesi igalt elualalt. Neid kõiki ühendavaks nimetuseks on ettevõtlikkus ja aktiivsus.

„Neid inimesi ühendab soov ennast proovile panna ja usk sellesse, et maailma on võimalik natuke paremaks muuta. Ennast proovile saab panna igapäevatööst erinevate projektidega ja arendada ennast läbi uute kogemuste,” rääkis JCI Estonia 2006 aasta juhatuse liige Elmo Puidet ja lisas, et paremaks saame maailma muuta sellega, et tegeleme iseenda arendamise ja teiste abistamisega.

Puideti sõnul annab Noortekoda selliseks ühtse taustsüsteemi, loob soodsa keskkonna ühistegevuseks ja liidri- ning juhtimisoskuste arendamiseks. Selleks Koja liikmed kohtuvad omavahel – koosolekud, projektigrupid, Euroopa ja maailmakonverentsid –, et vahetada kogemusi ja luua uusi sidemeid.

“Tänu Noortekojale olen õppinud, et juhina pean alati kolm sammu ette mõtlema. Ka seda, et toimetulek erinevustega määrab globaalses maailmas edu. Olen õppinud oma eelarvamust mitte kohe välja prahvatama ja selle asemel mõtlema: mis sellele inimesele või rahvusele nö “peale läheks”, et neid kaasata,” ütles JCI Senaator, JCI Estonia Treeninginstituudi direktor 2004.a Ene Seidla.

Seidla sõnul on ta õppinud Eesti ja teiste maade kodalastelt, et inimtegevuse “mootori” käivitavad tunnustamine, võistlusmoment ja eneseteostus. „Juht on alati “alasti” ja teda võetakse tõsiselt ainult siis, kui ta väljendub siiralt. Sellepärast on mõtet mängida ainult iseennast. Püüan sinnapoole, et isikliku arengu ja tööalase arengu eesmärgid ühtiksid.”

Maailmas on aktiivseid liikmeid praegu üle 200 tuhande, noortekodade organisatsioon on esindatud 110 riigis, kohalikke kodasid üle 6000. Suuremad organisatsioonid maailmas on USAs ja Jaapanis, Euroopas Saksamaal, Austrias, Hollandis ja Soomes. Noortekoja liikmed on tõusnud kõrgetele ametikohtadele oma riikides ja ettevõtetes. USA presidentidest on olnud noortekoja liikmed Clinton, Nixon ja Kennedy, siia on kuulunud mitmed Jaapani peaministrid, mitmete Aafrika riikide juhid ja ministrid, aga ka endine Taani peaminister Paul Schlütter. JCI auliikmed on Monaco vürst Albert ja Taani prints.

Käesoleva aasta juunis toob JCI Estonia Tallinnasse 14.-17.juunil Eestisse seni suurima juhtimiskonverentsi – umbes 2000 osavõtjaga JCI Euroopa konverentsi. Maailmakuulsad liidrid esinevad oma kogemuste ja koolitusprogrammidega, osalejaid tuleb umbes 40 eri riigist.
JCI Narva infopäeva kava

01.juuni 2006.a.

Asukoht: Hotell Narva, Narva linn
11.00 Avamine

11.15-12.45 Interaktiivne treening kommunikatsioonist: Hanno Jarvet, JCI Estonia VP Business & Community 2006 / Alexander Shchekotin JCI Partner president 2006

12.45-13.00 vaheaeg

13.00-13.45 JCI kui organisatsioon, JCI ajalugu, koolitusvõimalused: Jüri Tümanok, JCI Estonia NP 2004, JCI senaator # 64022 / Elmo Puidet JCI Estonia NPP 2006, JCI senaator # 64381

13.45-14.00 Isiklik kogemus, JCI Senat: Silva Sirge, JCI senaator # 59172

14.00-15.00 Isiklikud kogemused + vestlusring: Kuidas asutada koda?Töökeel: Vene keel, inglise keel

Eelregistreerimine ja lisainfo Narvas: Aivo Peterson, aduubel3@hot.ee , +372 51 51 581

29 Mai 2006
  Kommentaarid