Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siiri Oviir tõrjus Euroopa Parlamendis Eesti vastaseid süüdistusi
Euroopa Parlamendi liige Siiri Oviir (ALDE/Eesti Keskerakond) tõrjus täna Euroopa Parlamendi täiskogu ees peetud sõnavõtus tšehhi kommunisti Daniel Stro˛`i poolt kirjaliku deklaratsiooni eelnõus tõstatatud valesüüdistusi, nagu oleksid eestlased II Maailmasõja ajal osalenud juutide massimõrvades.

"Sellised süüdistused on jõhker vale ja ei tugine faktidele! Vastupidi - juudid on elanud Eestis aastasadu eestlastega ühise perena," rõhutas Oviir, tuues kõnes esile, et Eesti võttis juba 1925. aastal vastu etniliste vähemuste kultuurautonoomia seaduse (ingl.k. Act of Cultural Autonomy for Ethnic Minorities), mis oli esmakordne ja erakordne sündmus kogu tolleaegses maailmas ja juudid kandsid Eesti Vabariigi selle tunnustuseks oma Kuldraamatusse.

"II Maailmasõja ajal eestlased aitasid ja päästsid juute. Jeruusalemmas Yad Vasnemi pargis on selle tähiseks istutatud tänupuu. Eesti oli ainukene okupeeritud maa, kus ei õnnestunud provotseerida juutide vastu suunatud pogromme," toonitas Siiri Oviir. "Ma ei tea, kas Daniel Stro˛i üllitis on esitatud lollusest või mõnel muul põhjusel - asja see ei muuda. Eesti riiki ja rahvast on inimsusevastases kuriteos alusetult süüdistades rängalt solvatud!"

Siiri Oviir kommenteeris, et ta ilmselt ei reageeriks ühe eurosaadiku isiklikule arvamusele, kui see ei oleks esitatud sedavõrd jõhkralt valetavas vormis kirjaliku deklaratsioonina. "Kedagi ei saa ilma kindlate tõenditeta süüdistada, veel vähem võib esitada anonüümselt kollektiivset süüdistust. Poliitikuil, isegi kui nad on Euroopa Parlamendi saadikud, ei ole ainult õigused, vaid ka kohustused ja nad ei seisa väljaspool vastutust. Nõuan Euroopa Parlamendi presidendilt selliste juhtumite välistamiseks vajalike meetmete tarvitusele võttu," lisas Oviir.

VNL-Online
04 Juuli 2006
  Kommentaarid