Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere linnapea osales ukrainlaste filmivõtetel
Ukraina mängufilm-muinasjutu "Kurja saatuse mängukannid" öises massistseenis Rakvere linnuses osales ka linnapea Andres Jaadla, kes parasjagu on puhkusel.

Võtetel raudrüüd ja kiivrit kandnud Jaadla sõnul kestsid filmivõtted kuni kella viieni täna hommikul ning tema jaoks oli see vaimustav elamus.

"Filmiti erinevaid stseene - kord toimus tulistamine, kord lihtsalt liikumine tõrvikutega, kord võeti hoopis kuninga ja sõjaministri dialoogi - pidevalt aga oli fooniks linnus koos sõjameeste, hõõguvate söepannide, suitsusammaste ja sädemetega," selgitas Jaadla. "See oli igatahes vapustav - tundus, nagu olekski linnus oma päriselu hakanud elama!"

Linnapea lisas viidates Ukraina filmimeestelt kuuldule, et nende filmitegemisel kasutatav tehnika, mis on samuti Ukraina päritolu, sai sel aastal kõrge koha filmitehnika Oscari konkursil.

Rakvele ordulinnuses toimuvad võtted ka homme, sedapuhku päevasel ajal.


Jaanus Nurmoja

02 August 2006
  Kommentaarid