Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kanuumatkajad leidsid Keila jõest üle kümne koeralaibad

Aastaid paljudel Eesti jõgedel sõitnud ja seni vees vaid üksikute metsloomade korjuseid kohanud kanuumatkakorraldajad avastasid Keila jõest kuu aja jooksul kümmekond täiskasvanud koera laipa, kirjutas Postimees.


Jaanipäeva eel viis seiklusturismifirma Matkad.ee hulga lapsi Keila jõele kanuuga sõitma. Matkajad avastasid Keila linna külje all Paldiski maantee autosilla juures keset kärestikku ühe ja meeter-kaks eemal teise koeralaiba, ühel neist oli ka kaelarihm.


Järgneva viie kilomeetri peal oli kokku kuus-seitse korjust. Eelmisel reedel, kui matkafirma juht Miko Rooni oma kliendid taas Keila jõele viis, avastas ta juba kümnenda koeralaiba. Sel korral oli korjus teisel pool linna, Keila raudteesilla juures.


Nädala eest leidis jõest kilekotti pandud koeralaiba ka kohalik pensionär.


Rooni ja sSeiklusturismifirma omanik Toomas Pannal avaldasid arvamust, et koerte laibad on vette visatud Jõgisoo asula ja Keila linna vahelisel alal või linna lähistel.


Eesti loomakaitseseltsi juhatuse liikme Helen Roosimäe sõnul teevad nad kolmapäeval politseile avalduse, et algatataks kriminaalmenetlus looma julma kohtlemise paragrahvi järgi.


Ei Roosimägi ega Tallinna koerte varjupaiga administraator Meida Lepiste osanud oletada, kust need koerad pärit on. Viimastel kuudel pole loomakaitsjad ega varjupaigatöötajad täheldanud, et kaduma läinud lemmikute arv oleks kasvanud. Ka pole märgatud, et mõni inimene käiks varjupaigast koeri üles ostmas.


Keila abilinnapea Roland Tõnissoni sõnul pole neil hulkuvate koertega kunagi eriti probleemi olnud. “Seetõttu tundub lugu vägagi kahtlane. Igal juhul luban, et hakkame selle asjaga kohe tegelema,” lausus ta.


BNS

02 August 2006
  Kommentaarid