Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaa esimesed kasulaste suvepäevad toimuvad Narva-Jõesuus
Ida-Virumaa esimesed kasuperede suvepäevad peetakse 11.-13.augustil Narva-Jõesuus. Esmakordselt toimuvatele kasuperede suvepäevadele on registreerunud üle 100 osaleja.

“Suvepäevade üheks eesmärgiks on lisaks puhkamisele ja omavahelisele tutvumisele ka kasuperede maakondliku võrgustiku loomine. Plaanis on luua organisatsioon, mis ühendaks kõiki kasuperesid Ida-Viru maakonnas,” ütles Ida-Viru maavalitsuse lastekaitse peaspetsialist Andres Julle.

Julle sõnul on saavad suvepäevadest osalejad luua omavahelisi kontakte ja vahetada kogemusi maakonna erinevate regioonide kasuperedega. Suvepäevade ajal toimuvad ka mitmed nõustamised kasuperede õigustest ja kasuvanemate rehabilitatsiooni võimalustest.

Narva-Jõesuu suvelaager on kakskeelne, et soodustada eri rahvusest kasuperede ja laste omavahelist suhtlemist. Laager omab ka integreerivat mõju.

Ida-Viru maavalitsuse lastekaitse peaspetsilist lisas, et MTÜ Maria ja lapsed poolt korraldatav ja kolm päeva kestev laager tugevdab kasuperesid, suurendab oskust tulla toime kasuperedele iseloomulike probleemidega nii spetsialistide abiga kui ka üksteise toetusel.

Kasuperede suvepäevad on plaanis muuta traditsiooniliseks kohtumispaigaks neile peredele, kus kasvab hooldamisel olev laps.

Narva-Jõesuus toimuvatel suvepäevadel pakutakse kasuperedele liiva- ja muusikateraapiat, supervisiooni ja nõustamist. Lastele teeb laagris olemise huvitavaks asfaldijoonistamine, seikluskasvatus ning erinevad spordimängud ja võistlused.

Ida-Viru maakonnas on hetkel 110 kasupere, kus elab kokku 137 kasulast. See on 1/5 maakonnas asendushooldusel olevatest lastest. Vaatamata kasuperede suurel arvule, puudub siiani maakonnas kasuperesid ühendav organisatsioon, mis koordineeriks info jõudmist kasuperedeni ja suhtleks liitude, fondide ja omavalitsustega.

Ida-Virumaa esimeste kasuperede suvepäevade õnnestumisele on oma õla alla pannud Hasartmängumaksu Nõukogu, Ida-Viru Maavalitsus, AS Maag Piimatööstus, Viru Joogid ja Büroomaailm Jõhvi esindus.


Anti Ronk
08 August 2006
  Kommentaarid