Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kutseliste meistrite Jaapani teetseremoonia esmakordselt Eestis
Rakveres 26. augustil toimuva sumo juunioride MM-ile eelnev Jaapani kultuuriürituste sarja juhatavad sisse avatseremoonia ning sellele järgnev teetseremoonia 22. augustil Rakvere Spordihallis.

Urasake koolkonna teetseremoonia on ühtlasi esimene tunnustatud meistrite juhitav Jaapani teetseremoonia, mida Eestis läbi viiakse.

Jaapani kultuuriprogramm vältab kuni 25. augustini, enamus üritustest toimub endises Exclusive'i ööklubi ja kinohoones Lai 9.

Exclusive'i majas tegutseb nukufilmi töötuba lastele, kus toimub ka nukukommide valmistamine, samuti origami ja shodo töötuba. Toimuvad mitmesugused loengud - Ingrid Allik räägib ikebanakunsti algtõdedest, Maret Nukke aga sumost jaapani kultuuris. 25. augustil võib näha Jaapani võitluskunstide demonstratsioonesinemist.

Rakvere linnuses esinevad neljapäeval, 24. augustil buto tantsija Aki Suzuki buto tants ja kitarrist Rody van Gemert. Aki Suzukiga toimub ka eelneval õhtul kohtumine Art Café's. Sealsamas on näha Toshiko Kato akvarellid ning Baruto sumopõlle kesho-mawashi kavandid.

Kolm näitust on üleval ka Rakvere Spordihallis - lastejoonistused sumo teemal, Jaapani kalligraafianäitus "Kohtumised", ikebanad ning Elna Kaasiku vaibad.

Sumo juunioride MM-i kultuuriprogrammi koostaja on Jaapani saatkonna kultuuriassistent Eestis Taimi Paves.


Jaanus Nurmoja
17 August 2006
  Kommentaarid