Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere põhikooliõpilased saavad töövihikutoetust
Sellest aastast maksab Rakvere linn oma elanikest põhikooliõpilastele 200 krooni ulatuses töövihikutoetust.

Toetus on mõeldud kõigile neile põhikooliõpilastele, kelle elukohaks on elanikeregistris Rakvere linn, kusjuures linna territooriumil asuvates koolides ei kaasne sellega bürokraatlikke toiminguid - kool esitab neile töövihikute eest automaatselt 200 krooni võrra väiksema arve.

Abilinnapea Rannar Vassiljevi sõnul on linn saavutanud ka mitme teise omavalitsusega kokkuleppe, et sealsed koolid toimivad Rakvere elanikest põhikooliõpilastega samamoodi. Sel juhul esitavad need omavalitsused hiljem arve Rakvere linnale.

"Selle süsteemi oluline eelis ongi just bürokraatliku asjaajamise viimine linlase jaoks miinimumini," märkis Vassiljev.

Kui aga Rakvere elanikust põhikooliõpilane käib koolis selles linnas või vallas, kellega Rakverel taolist arveldamiskokkulepet pole, ning talle antud töövihikuarve ei ole seega 200 krooni võrra väiksem, siis tuleb nende õpilaste vanematel esitada Rakvere Linnavalitsusele avaldus töövihikutoetuse saamiseks.

Teiste omavalitsuste elanikest Rakvere põhikooliõpilastel sõltub töövihikutoetuse olemasolu või puudumine sellest, kas konkreetne omavalitsus on taolise toetuse kehtestanud või mitte.


Jaanus Nurmoja
30 August 2006
  Kommentaarid