Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseminister tegi ettepaneku olukorra leevendamiseks Narva piiripunktis
Siseminister Kalle Laanet tegi ettepaneku Ida-Viru maavanemale Ago Sildele luua Narva piirijärjekorras seisvatele veokijuhtidele elementaarsed hügieenitingimused ja Ida politseiprefektuuri politseiprefektile Kalev Prillopile tagada liiklusohutus piirkonnas.

"Eelmisel nädalal käisin Narva piiripunktis ja nägin, kui tõsine seal olukord on. Järjekorrad on tõepoolest pikad ja see seab ohtu nii veokijuhtide endi turvalisuse kui ka piirkonna liiklusturvalisuse", ütles Kalle Laanet.

Eesti piirivalve on pidanud läbirääkimisi Vene Föderatsiooni piirivalvega, et piiriületusjärjekordi leevendada, kuid kuna järjekordade liikumist aeglustab naabrite tõhustatud tollikontroll, ei ole olukorrale lõpliku lahendust leitud, kuid viimaste andmete koheselt on läbilaskevõime piiril on paranenud.

Eesti riik on näidanud oma võimekust elektrooniliste lahenduste leidmisel. Üks võimalus olukorra leevendamiseks on piiriületusjärjekordade interneti või telefoni teel registreerimine. Idee järgi annab piiripunkt registreerujale tagasiside, millal prognoositakse järjekorra konkreetse veokini jõudmist ning millal on õige aeg piiripunkti tulla. Nii ei pea veokijuhid asjatult piirijärjekorras ootama.

"Praegu töötame koos piirivalve ning maksu- ja tolliametiga lahendust välja. Elektroonilise järjekorra juurutamisel tuleb arvestada rahvusvahelise mõõtmega, kuna see võimalus peab olema kättesaadav ka välivedajatele. Lõpliku lahenduseni jõudmise aega on täna raske prognoosida", ütles siseminister Kalle Laanet.


Kristina Kareva
30 August 2006
  Kommentaarid