Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium arutasid perekonnaseaduse eelnõud
Täna toimus justiitsministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi juhtkondade tasemel nõupidamine, kus arutati perekonnaseaduse eelnõud.

Kohtumisel saavutati kompromiss kõige enam omavahelist vaidlust tekitanud küsimuses, mis puudutas piiratud teovõimega isikute abielu sõlmimist ja laste kasvatamist.

Justiitsminister Rein Langi sõnul möödus nõupidamine mõistmise õhkkonnas. "Hea meel on tõdeda, et mõlema ministeeriumi juhtkonnad leiavad, et tegemist on väga vajaliku eelnõuga", ütles Lang.

"Tegemist on ühega Eesti eraõiguse nurgakividest, mis puudutab inimeste jaoks nii olulist valdkonda, nagu seda on perekond,“ märkis Lang.

Minister Langi sõnade kohaselt ei arvesta praegu kehtiv perekonnaseadus absoluutselt ühiskonna muutunud olusid. "Täna oleme endiselt sunnitud elama nõukogudeaegse seaduse järgi, mis kehtestati ajal, mil näiteks pere varasuhted koosnesid must-valge televiisori ja külmkapi jagamisest," selgitas Lang.

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul näeb sotsiaalministeerium vajadust selgitada põhjalikult eelnõuga kaasnevaid muudatusi avalikkusele. „Omalt poolt pakkusime välja võimaluse tutvustada eelnõu põhitõdesid maakondades,” ütles Aab.

„Sotsiaalministeerium on aastaid korraldanud piirkondlikke infoseminare, kus tutvustatakse ettevalmistatavaid või muudetavaid õigusakte. Sel sügisel toimuvale infoseminarile kaasame justiitsministeeriumi, kes tutvustab seal perekonnaseaduse eelnõu.”

Aab pidas oluliseks saavutatud kokkulepet, et eelnõud tutvustatakse koalitsioonifraktsioonidele, kellest osa on olnud eelnõu vastu.

Vajadust eelnõu laiapõhjalise selgituse järele rõhutas ka minister Lang. "Perekonnaseaduse eelnõud on vaja kindlasti Eesti rahvale väga põhjalikult selgitada, enne kui ta üldse seaduse kuju saab ning siinkohal on väga oluline ka meedia roll," sõnas Lang. Eelnõu tutvustamine kavandatakse ja viiakse läbi kahe ministeeriumi koostöös.

Perekonnaseaduse eelnõu eesmärgiks on kaas-ajastada ja täpsustada perekonnas tekkivaid varalisi suhteid ning tagada laste ja eestkostetavate huvide parem kaitse.Mart Siilivask
14 September 2006
  Kommentaarid