Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jabloko liitus Euroopa Liberaalidega
Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformistide Partei (ELDR) kinnitas Bukarestis toimunud kongressil organisatsiooni täisliikmeks Venemaa liberaalse partei Jabloko.

Jablokost on kujunenud oluline demokraatia eestkõneleja Venemaal. "Me anname endast parima, et ühendada kõiki demokraate, kes on vastu Putini poliitikale," ütles Jabloko välissekretäri Aleksandr Shishlov. Erakonnaga on liitunud mõjukad inimõiguste eest võitlejad, nagu Sergei Kovaljov , tuntud keskkonnakaitsjad Aleksandr Nikitin ja Aleksei Jablokov ja erinevate ühenduste juhid, näiteks Svetlana Kuznetzova Sõduriemade ühendusest.

Shishlov ei soovinud anda hinnangut Keskerakonna koostöölepingule Putinit toetava parteiga "Ühtne Venemaa", kuid toonitas, et selle partei seisukohtadel ja tegevusel ei ole midagi ühist liberalismiga.

Reformierakonna välissekretär Silver Meikar väljendas heameelt Jabloko liitumise üle ELDRiga. "Leian, et kõik iseseisva Eesti liberaalsed erakonnad peaksid toetama demokratiseerumist Venemaal ning mitte sõlmima koostööleppeid parteidega, mis on viinud riigi autoritaarsesse re˛iimi," toonitas Meikar.

Jabloko on sotsiaal-liberaalne erakond, mis võitleb vabaduse, turumajanduse ja õigusriigi toimimise eest Venemaal. Erakond asutati 1995. aasta jaanuaris ning praeguseks koondab see enam kui 60 000 liiget üle kogu Venemaa.

Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformistide Partei (ELDR) viib kokku ühiste liberaalsete, demokraatlike ja reformimeelsete ideaalidega parteisid enam kui 30 Euroopa riigist. Eestist kuuluvad ELDRi Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond.


Silver Meikar
15 Oktoober 2006
  Kommentaarid