Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tantsufilm "Teine" võitis Prantsusmaal Grand Prix
Eesti-Islandi koostöös valminud tantsufilm "Teine" (Another) on pälvinud tunnustuse Prantsusmaal Essonne'is toimuval Cinessonne-festivalil. Euroopa filmidele pühendatud festivali peetakse seal 8-ndat korda ning filme näidatakse 12-s kinos. "Teine" konkureeris lühifilmide võistlusel, ühena 20-st eelvaliku-sõela läbinud töödest - ning on äsja korralduskomiteelt laekunud teate kohaselt saanud üliõpilaste ˛ürii poolt väljaantud Grand Prix omanikuks. Festival on kutsunud filmi autorid Rene Vilbre ja Helena Jonsdottir'i 21. oktoobril toimuvale pidulikule auhinnatseremooniale.

Eesti Televisiooni, Estinfilmi ja islandlaste koostööfilm "Teine" on tänavu osalenud mitmetel festivalidel: Clermont-Ferrand'is, Granadas, Monterreys (Mehhiko), Prahas ja Smolenskis. Filmi on näidanud nii ARTE kui kõigi Põhjamaade, Sloveenia, Poola ja Hispaania telekanalid. Üksnes Rootsi SVT vahendusel on filmi näinud ca 700 000 inimest.

Tantsufilm “Teine” on esimene ja ainulaadne siinsel tantsu- ja filmimaastikul, põhinedes Rene Vilbre, Teet Kase ja Helena Jonsdottiri käsikirjal, mis räägib armastusest ja valikutest olukorras, kus valikuvõimalused on piiratud.

Filmi suhetekolmnurga osalisi kehastavad Jonsdottiri kõrval Mait Malmsten Eesti Draamateaterist ja Ruslan Stepanov Vanemuisest. Teistes osades tantsivad Andrus Laur, Janek Savolainen, Jelena Karpova ja Aivar Kallaste, episoodides Tartu harrastusteatrite ja tantsurühmade liikmed.

Eesti ja Islandi filmiloojate idee aitasid realiseerida ZDF/ARTE, kõigi Põhjamaa telekanalid, RTV Slovenija, EBU TV Development Foundation ja Eesti Filmi Sihtasutus, tootjateks Eesti Televisioon, Estinfilm ja Mypocket Production (Island).


Toomas Luhats
16 Oktoober 2006
  Kommentaarid