Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve linn ja Tervise Arengu Instituut jätkavad koostööd
Täna toimus Tervise Arengu Instituudi esindajate ja Kohtla-Järve linnajuhtide vahel tööalane kohtumine. Selle käigus tehti kokkuvõtteid edukalt käivitatud ühisprojektidest ja arutati edasiste koostöövõimaluste üle. Kõige edukam ühisprojekt on Ahtme linnaosas tegutsev narkosõltlaste raviks mõeldud madala läve keskus.

„Meie kostöö Tervise Arengu Instituudiga on olnud väga edukas. Linn üksi ei oleks narkosõltlaste raviks mõeldud keskuse loomisega toime tulnud – partner aitab meid keskuse tööks vajaliku koolituse, info ja rahadega,” märkis Kohtla-Järve madala läve keskuse „Allium” juhataja Vjatseslav Akimov.

Akimovi sõnul areneb madala läve keskuse projekt väga edukalt ja linn otsustas jätkata sellega.

Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Kohtla-Järve linna ühine koostöökava näeb tulevikus ette ka madala läve keskuse „Allium” filiaali rajamise Järve linnaossa. Samuti olid TAI esindajad huvitatud Ida-Virumaa Keskhaigla baasil 20 kohalisest narkosõltlastele mõeldud ravikeskuse loomisest Kohtla-Järvel. Selle idee realiseerumist peavad toetama ka linnajuhid, kuid enne seda tuleb ära teha väga suur eeltöö.

„Narkosõltlased vajavad väga erinevaid teenuseid. Praegu töötab Kohtla-Järves edukalt madala läve keskus, kus sõltlased saavad minimaalset sotsiaalset ja psühholiigist abi, kuid järgmine lüli – ravimine -, pole veel arenenud. Sõltlastele mõeldud ravikeskuse loomine nõuab väga suurt eeltööd, rahade leidmist ja personali ettevalmistamist,” ütles Tervise Arengu Instituudi arengukeskuse strateegia ja planeerimise osakonna juhataja Aljona Kurbatova.

Kurbatova kinnitusel rajaneb edaspidine Kohtla-Järve ja TAI vaheline koostöö edukalt töötava madala läve keskuse kogemusel. „Me ei vaata seda keskust kui projekti, sest sellel puudub ajaline piirang. Praegune leping näeb ette selle töö kuni 2008.aastani, kuid täna kuulsime, et selle edaspidine töö on kajastatud ka linna arengukavas aastani 2016,” lisas ta.

”Linna ja TAI vaheline koostöö kestab juba kaks aastat ja me oleme sellega väga rahul - madala läve keskus on linnale vajalik ja sellepärast seda väga aktiivselt ka toetatakse linna juhtide poolt,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb.

Korb lisas, et kõik küsimused, mis on seotud narkomaaniaga, võib jagada kolme kategooriasse. Esiteks profülaktika, teiseks ravi ja kolmandaks töö jõustruktuuridega. „Praegu oleme edukad profülaktikas, kuid loomulikult on vaja arendada ka ravimist. Sellepärast ongi linn valmis omalt poolt toetama ravikeskuse loomist - linna esindajad kuuluvad Keskhaigla nõukogusse. Kuid ravikeskuse loomiseks on vajalik ka reaalne riigi poolene abi, mida loodame saada läbirääkimiste käigus.”


Anti Ronk

18 Oktoober 2006
  Kommentaarid