Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Savisaar: ohtlike veoste probleem tuleb lahendada koos Tallinna raudtee ümbersõidu küsimusega
Täna, 14. novembril ohtlike veoste konverentsil esinenud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ütles, et ohtlike veoste probleemi ei ole võimalik käsitleda ilma Tallinna raudtee ümbersõidu küsimuseta.

“Ohtlike ainete käitlemise problemaatikas Tallinnas on raudteevedudel eriline koht, mistõttu veoste probleemi ei ole siin võimalik käsitleda ilma Tallinna raudtee ümbersõidu küsimuseta,” ütles minister Savisaar konverentsil peetud avakõnes. “On ju Tallinna kesklinna, Kopli ja Ülemiste kaubajaamu läbivate kaupade seas ohtlikel veostel suurim osatähtsus ja neis peituv oht võrreldamatu mistahes teises ettevõttes peituva ohuga.”

Savisaar avaldas tunnustust Tallinna linnavalitsuse algatusele kutsuda kokku konverents selleks, et leida probleemile riigi, omavalitsuse ja ettevõtjate koostöös kõiki osapooli rahuldavat lahendust. Tema sõnul ei lahendu ohtlike veoste probleem enne, kui me ei suuda leppida kokku selles, milline roll on antud juhul kohalikul omavalitsusel, milline riigil ja missugune on riigi, omavalitsuse ja vedaja juriidiline ning moraalne vastutus.

Tallinna linna korraldatud konverentsil otsitakse võimalusi riigi, omavalitsuse ja ettevõtjate koostööks ning esinema on kutsutud ka eriala eksperdid Euroopast ja USAst.


Allan Kasesalu
14 November 2006
  Kommentaarid