Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

TTÜ Virumaa Kolledž sõlmis täna 15-nda koostöölepingu
Täna kirjutasid TTÜ Virumaa Kolledž ja Kiviõli Keemiatööstuse OÜ alla koostöölepingule, mis avardab tudengitele ettevõtepraktika ja diplomiteemade võimalusi. Kolledži jaoks oli täna allkirjastatud leping viieteistkümnes, millega ta saab juurde uue - kogu oma tegevuste jaoks sobiva - partneri.

„Viimastel aastatel on TTÜ Virumaa Kolledž teinud aktiivselt tööd omale partnerite otsimise ja nendega koostöö tugevdamise suunas. Me oleme koostöölepinguid sõlminud nii ettevõtete, omavalitsuste kui ka õppeasustustega. Regiooni ettevõtted võimaldavad meie tudengitel käia praktikal ja pakuvad välja ka diplomitöö teemasid. Erinevad õppeasutused pakuvad meile aga oma lõpetajate näol uusi tudengeid ja omavalitsused toetavad meid projektide realiseerimisel,” ütles TTÜ Virumaa Kolledži direktor Viktor Andrejev.

Kolledži direktori sõnul on kõik erialad, mida on võimalik omandada õppeasutuse seinte vahel, kaetud koostöölepingutega. „Kiviõli Keemiatööstuse OÜ on unikaalne ettevõte selle poolest, et see on ainuke, kus toimub korraga nii põlevkivi kaevandamine, selle ümbertöötlemine kui ka sellest elektri ja sooja tootmine. Arvestades selle ettevõtte komplektsust, olimegi huvitatud temaga koostöölepingu sõlmimisest – paljude erialade tudengid leiavad selles ettevõttes rakendust.”

Kiviõli Keemiatööstuse OÜ juht Toomas Tamm lisas, et leping näeb ette TTÜ Virumaa Kolledži tudengitele ka kindla arvu stipendiumeid. „Me vajame väga haritud spetsialiste. Tänasel päeval investeerib ettevõte palju põlevkivi ümbertöötlemise arendamiseks – eriti vajame keemia ja kütuste tehnoloogia spetsialiste. Samuti on siin teretulnud mehhaanikud, automaatikud, energeetikud, mäeerialade spetsialistid… Ettevõtte arenguks on praktiliselt vaja kõiki spetsialiste, keda Virumaa Kolledžis ette valmistab.”

TTÜ Virumaa Kolledž on tänaseks sõlminud koostöölepingud 15 partneriga. Nende seas on nii suuri kui ka väikeseid ettevõtteid - Eesti Põlevkivi, Narva Elektrijaamad, Nitrofert ja Viru Keemia Grupp; õppeasutused nagu Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus jt. Maakonna linnadest on koostööleping sõlmitud Kohtla-Järve ja Kiviõliga.

Kiviõli Keemiatööstuse OÜs töötab ligi 800 inimest, eelmise aasta käive oli umbes 300 miljonit krooni.


Anti Ronk
16 November 2006
  Kommentaarid