Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere aastavahetus: trummid, tulemöll ja muusika
Kuna Rakvere aastavahetuse suurilutulestik toimub sel aastal viiendat korda, siis selle tähistamiseks toimub ta muusika saatel, kusjuures ilutulestiku juhatab sisse trummi- ja tuleshow.

Rakvere Linnavalitsus andis täna OÜ-le Firestudio nõusoleku aastavahetuse ilutulestiku korraldamiseks 1. jaanuari keskööst kuni kella 00.10-ni Rakvere linnuses. Firma andmetel on 27. detsembri seisuga laekunud sponsoritelt ilutulestiku tarvis kokku ca 125 tuhat krooni, millele on oodata veelgi täiendust.

Linnapea Andres Jaadla sõnul on igati tänuväärne, et Rakvere ettevõtjad annavad juba viiendat aastat märkimisväärse rahalise toe kauni ja võimsa ilutulestiku korraldamiseks Rakvere linnuses.

Ilutulestik toimub sedapuhku Rakvere muusiku Ahti Bachblumi spetsiaalselt selleks kirjutatud teose saatel, mlle loomisel püüdis helilooja lähtuda eelkõige Arvo Pärdi vaimust. Esialgu pole muusika ja tulevärk veel sünkroonis, kuid samas pole see välistatud mõne edaspidise ilutulestiku puhul.

Ilutulestikule eelneb vahetult Peeter Jõgioja trummi- ja tuleshow keskväljakul, mis algab 31. detsembril kell 23.30. Kultuuriosakonna juhataja Tanel Jan Palgi sõnul kinnitas Jõgioja, et ta valmistub oma etteasteks vägagi tõsiselt.

Aastavahetuse üritused algavad Rakvere keskväljakul aga juba kell 21, kui Raadio Viru alustab soovikontserti, mis on kuuldav ka keskväljaku jõulupuu juures. Kuulajail on võimalus ka otse platsilt tellida raadiolt oma lemmikpala jõulupuust kõlama.

Nagu tavaks, avab esimese linna asutusena uuel aastal oma uksed Rakvere Rahvamaja, kus toimub uusaasta tantsuöö. Sissepääs on tasuta, peopaigas töötab puhvet.


Jaanus Nurmoja
27 Detsember 2006
  Kommentaarid