Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Suurhalli naabrusesse võib kerkida üks Tallinna kõrgemaid hooneid
Teisipäeval, 13. veebruaril, arutab Haabersti Linnaosa Halduskogu detailplaneeringut, mis näeb ette 32 kordse ärihoone rajamise Haabersti ringi ja Saku Suurhalli vahelisele alale.

Linnaosa halduskogu esimees Taavi Rõivas ütles, et tegu on huvitava projektiga, mis jääb kavandatavast Õismäe miljööväärtuslikust alast välja. Rõivase sõnul ei tuleks selline hoone Õismäel kõne allagi, kuid Suurhalli naabruses hoone elanikke ei häiri.

„Torn meenutab nii kujult kui kõrguselt südalinna kerkivat kakskiktorni,” ütles halduskogu esimees, lisades: „Hoonest saaks Haabersti linnaosa kõige kõrgem ehitis, kuna elamute vahele uusi torne ei lubata ning Haabersti ärirajoonides pole samuti väga palju vaba ruumi.” Vastavalt planeeringu eskiisile on hoone kõrgus maapinnast kuni 120 meetrit, millisel juhul positsioneerub hoone kõrguselt Tallinna teletorni järel teisele kohale.

Peamise kitsaskohana märkis halduskogu esimees parkimistingimusi, mille leevendamiseks on torni kõrvale kavas rajada 4-kordne parkimismaja. Rõivase hinnangul tuleb enne uute tornide ehitamist ehitada välja ka juba aastaid tagasi mitmetasandiliseks planeeritud ringristmik.


Liina Vahtras
12 Veebruar 2007
  Kommentaarid