Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Promenaad ulatub Toilast Sakani
Promenaad, mis siiamaani tuntud rohkem „Oru Pargi Promenaadi” nime all, toimub tänavu 11 korda ega piirdu enam Toila ümbrusega. Käesoleval aastal 17-19.augustini toimuv Promenaad kutsub kontserte kuulama Saka mõisa, Toila lauluväljakule ja Toila Oru pargi lossiplatsile.

Promenaadi toimumise kolme päeva jooksul astuvad nii Sakas kui Toila kontserdilaval üles mitmed tuntud artistid. Nii saab erinevatel päevadel kuulata Koit Toome, Dave Bentoni ja Tõnis Mägi kontserte. Näiteks 19.augustil toimuva Promenaadi peaesineja Tõnis Mägi külalisteks on kutsutud noored andekad artistid Chalice, Hele Kõre ja Kristjan Kasearu.

„Senine Oru Pargi Promenaad sai eelmisel aastal 10 aastaseks – see toimub edasi ning on jätkuva väärikas ja oluline sündmus Toila vallas. Samuti on selge, et iga asi vajab edasiarendamist ja nii on ka promenaad kasvanud välja Oru Pargist,” rääkis Promenaadi peakorraldaja Rauno Tagel.

Tagel lisas, et promenaad vajas uut impulssi ja koostöös Toila Vallavalitsusega leitigi, et kõige parem viis seda laiendada ja kasvatada, on suurendada kontsertide arvu ja uute tegevuste lisamisega. „Oru Pargi Promenaad kui sündmus jääb alles, see vaid areneb edasi festivali suunas. Lisaks kontsertidele toimuvad ka sportlikud üritused – jalgrattamatk, malesimutan ja regatt,” lisas ta.

Kolm päeva kestev Promenaad pakub oma külalistele mitmekesiseid programme. Promenaadi ajaloos on uue sündmusena käesoleval aastal öökino, jalgrattamatk Sakast Toilasse, Admirali regatt Soome lahel ja Elioni suvevõrkpalli üks etapp.

Korraldajad loodavad, et Promenaadist ei kujuneks massiüritus, vaid et see suudaks säilitada teatud intiimsuse. Piisab kui ürituste külastajate arv jääb sama suureks kui eelmisel aastal – umbes 3000 inimese juurde.

Festivali suunas arenemist näitab see, et käesolevala aastal Promenaad algab 17.augustil toimuva 23 km pikkuse jalgrattamatkaga Sakast Toilasse. Vahepeatus tehakse Valastel, kus võib imetleda 30,5 meetri kõrgust juga. Päeva lõpetab Öökino Toilas, Oru pargi lossiplatsil. Enne seda võib aga nautida kontserti Saka mõisa uues kõlakojas, kus esineb Koit Toome & ansambel.

Promenaadi teisel päeval toimub Elioni Suvevõrkpalli etapp Toila Gümnaasiumi staadionil, Admirali regati avamine Toila sadamas ning õhtu lõpetab Dave Benton & ansambel Toilas.

Promenaadi viimasel päeval lõpetatakse Toila sadamas pidulikult eelmisel päeval alanud Admirali regatt ja Suur Malesimultan suurmeistriga. Päeva lõpetab Pidulik kontsert, mille peaesinejaks on Tõnis Mägi ja külalisteks Hele Kõre, Kristjan Kasearu ja Chalice.

„Ei karda, et kolm päeva promeneerimist oleks pikk aega. Isiklikult arvan, et seda on vähe. Kui mingi üritus saavutab oma kõrghetke ja rahvale meeldib, siis miks peaksid inimesed positiivse impulsi saama vaid ühel päeval aastas. Oru Park ja kõrge pankrannik Toilast Sakani võimaldavad pakkuda koos heade esinejatega inimestele palju rohkem positiivseid elamusi,” oli Rauno Tagel veendunud.

Üheks positiivse võimaluse saamiseks korraldataksegi Promenaadi käigus 23 km pikkune jalgrattamatk, kuhu oodatakse eelkõige idavirulasi koos perekondadega. Suvine aeg sobib hästi ka mõnele koolile või klassile ühise jalgrattamatka korraldamiseks.

Promenaadi korraldajad on alustanud juba ka järgmise aasta ürituse ettevalmistamist. Kelle on hea mõte või soov osaleda Promenaadil, siis tegutse õigesti kui helistate juba täna ürituse korraldajale. Esinejatel tuleb arvestada nõudmistega, mida esitavad järgmised esinemiskohad: Saka mõisa kõlakoda; Toila laululava ja Toila Oru park.

Valminud on promenaadi sümboolika ning uus veebikeskkond www.promenaad.com, kust leiate ka täpsema ülevaate kogu Promenaadi kavast. Lisainfo: Eesti Muusikaagentuur, Rauno Tagel, tel 55597937.Anti Ronk
28 Aprill 2007
  Kommentaarid