Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tööturuamet jagab infot välismaal töötamisega seotud ohtudest ja võimalustest
Inimestel, kes on huvitatud välismaale tööle siirdumisest, tasub adekvaatse info saamiseks sihtriigi ning sealsete elu- ja töötingimuste kohta läbi astuda Tööturuameti esindustest.

Tööturuamet jagab infot välismaal töötamisega seotud võimaluste ja ohtude kohta EURES teenuse raames. Info saamiseks ei ole vaja end Tööturuametis arvele võtta, samuti ei tule konsultatsiooni eest midagi maksta. EURES nõustajad aitavad sobivat tööjõudu teistest Euroopa riikidest leida ka Eesti tööandjatel, kes siit vajalikku tööjõudu ei leia.

“Tööturuameti sooviks ei ole Eesti töötajaid välismaale saata, aga kindlasti on meie huvi, et inimesed, kes ühel või teisel põhjusel välismaale minna otsustavad, teeksid seda teadlikult ning oleksid kursis sellega, mis neid ees ootab,” toonitas Tööturuameti juht Tiina Ormisson. “Näiteks kohtame ikka veel inimesi, kes on valmis töövahendusteenuse eest maksma. Seda hoolimata kehtivast seadusandlusest, mis keelab tööotsijalt töövahenduse eest igasuguse tasu küsimise.”

Kõige enam tunnevad Tööturuametisse pöördujad Tiina Ormissoni sõnul huvi vabade töökohtade ja välisriikides kehtiva maksusüsteemi vastu. “On väga tavaline, et võrreldakse ainult palganumbri suurust, unustades, et ka kulud elamisele ja toidule on paljudes riikides märksa suuremad kui Eestis,” sõnas Ormisson. “Võttes tulud ja kulud kokku, selgub tihtipeale, et kätte jääv summa on samaväärne Eesti palgaga.”

Tööturuameti esindustes antakse ülevaade sihtriigi tööseadusandluse kohta ning jagatakse olulisi kontaktaadresse ja telefoninumbreid, mida võõral maal elades ja töötades vaja võib minna.

Esmainfot välismaal töötamisega seotud võimaluste ja ohtude kohta on võimalik saada igas Tööturuameti esinduses, põhjaliku info saamiseks tuleb pöörduda EURES nõustajate poole Tööturuameti Tallinna, Tartu, Pärnu, Jõhvi või Narva esinduses. (www.eures.ee)

EURES võrgustik hõlmab Euroopa Liidu liikmesriikidele lisaks ka Šveitsi, Norrat, Islandit ja Liechtensteini. Seni on Tööturuametist kõige enam uuritud töövõimaluste kohta Soomes, Inglismaal, Norras, Iirimaal, Rootsis, Saksamaal, Hispaanias ja Itaalias.


Erko Vanatalu
30 Aprill 2007
  Kommentaarid