Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Viru Maakonna vapimärgid said Odette Kirss, Üllar Saaremäe, Aleksander Nikolajev ja Ermo Sepp
Eile, 11.veebruaril selgusid Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse –  vapimärgi seekordsed kavalerid.

Maavanem Urmas Tamme poolt moodustatud vapimärgi komisjon otsustas tunnustada nelja silmapaistvat inimest Lääne-Virumaal: SA Virumaa Muuseumid kauaaegset vanemteadurit Odette Kirssi, SA Rakvere Teatrimaja kunstilist juhti Üllar Saaremäed, Kunda Sadam ASi direktorit Aleksander Nikolajevit ning Tapa valla Sepa talu seakasvatustalu pidajat Ermo Seppa.

SA Rakvere Teatrimaja kunstiline juht Üllar Saaremäe on ennast tõestanud oskusliku teatrijuhina, kelle töö tulemusena on Rakvere Teatri repertuaar enam kui kümnekonna aasta jooksul saanud omanäoliseks ja hinnatuks nii publiku kui kriitikute poolt. Üllar Saaremäe panus Rakvere Teatri kunstilise juhina pole piirdunud vaid oskusliku külalislavastajate- ja repertuaarivalikuga. Ta on teinud siinses teatris järjest tähelepanuväärivaid rolle (viimane näide Cyrano de Bergerac), toonud välja menukaid lavastusi (viimane "Oskar ja Roosamamma", kus ta mängib ka üht nimiosalist). Samuti on tema eestvedamisel Rakvere Teater osaline Eesti teatrite suurprojektis Tammsaare sünnitalus Vargamäel.

Raske on alahinnata Odette Kirsi panust Rakvere ja maakonna ajaloo uurimisel, jäädvustamisel, tutvustamisel. Tema sulest on ilmunud mitmeid ajaloolisi raamatuid Rakvere ajaloost. Viimane neist "Jalutaja teejuht", 2003.a avaldati tema raamat "Rakvere ajalugu kõige vanemast ajast 1944.aastani", aasta hiljem "Rakvere lood ja legendid". Lisaks neile on ta koostanud veel arvukaid ajaloolisi ülevaateid erinevais valdkondades.

Majandusvaldkonnas pälvis kõrge tunnustuse Tapa vallas Sepa seakasvatustalu pidav Ermo Sepp. Tema talu on järjepidevalt investeerinud tootmise laiendamisse ja tootmise kaasajastamisse. Talu kasvatab aastas kaks tuhat siga.

Ermo Sepp valiti ka 2007.a Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubandustööstuskoja konkursil aasta põllumeheks. Varem on tema tööd tunnustatud tõusigade aretusühistu poolt parima seakasvataja tiitliga aastal 2006.

AS Kunda Sadam on direktor Aleksander Nikolajevi juhtimisel olnud aastaid Kunda linna arengu mootoriks ja uute ettevõtete toojaks piirkonda, edendades nii kogu regiooni.

Kunda sadam käitles 2007. aasta jooksul 1 miljon 742 tuhat tonni erinevaid regionaalseid kaupu. See on kõikide aegade parim tulemus sadama ajaloos. Võrreldes 2006.a tulemustega moodustas kaupade juurdekasv 50%, mille põhjustasid ootamatud muudatused piirkonna transpordisektoris ja logistikas. Kaupade kogumahust moodustas eksport 64% ning import vastavalt 36%. Sadamat külastas mullu 603 kaubalaeva.

Kunda Sadam on paistnud silma ka hea teeninduse poolest.

Kokku esitati vapimärgi komisjonile 19 inimese kandidatuur.

Vapimärgid tunnustatutele antakse maavanema Eesti Vabariigi 90.aastapäevale pühendatud vastuvõtul 23.veebruaril Haljala rahvamajas.Hilje Pakkanen

12 Veebruar 2008
  Kommentaarid