Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peaminister külastab Ida-Virumaad
Käesoleva nädala reedel – 15.veebruaril – külastab Ida-Virumaad peaminister Andrus Ansip. Tema tihedas päevakavas on kirjas Järve-Järve Gümnaasiumi külastamine, kohtumine Pensionäride Ühendusega ja osalemine kodakondsustunnistuste pidulikul kätteandmisel Jõhvi Kontserdimajas.

„Käesoleva aasta veebruari kuus külastab meie maakonda neli ministrit. Selline visiitide rohkus näitab, et riigistruktuurid on huvitatud meie maakonnast. Tore on ka see, et peaminister kohtub koolis lastega ja räägib neile meie riigi funktsioonidest ja poliitikast,” ütles Ida-Viru maavanem Riho Breivel.

Teine suur ja tähtis üritus, kus peaminister viibib, on kodakondsustunnistuste pidulik kätteandmine Jõhvi Kontserdimajas, mille organiseerijaks on rahvastikuministri büroo.

„Kodakondsustunnistuste kätteandmine tahetakse muuta Eesti pidulikuks traditsiooniks, nii nagu see on paljudes Euroopa riikides. See peabki pidulik olemas, sest inimene langetab oma elus väga tähtsa otsuse kui määratleb end antud riigi kodanikuna. Ja see on inimese elus pöördeline sündmus,” lisas Breivel.

Riigi poolt piduliku ürituse korraldamine näitab Breiveli sõnul riigipoolset austavat suhtumist ja näitab, et sellise otsuse langetanud inimesest peetakse lugu. See, et peaminister isiklikult tuleb kodakondsustunnistusi kätte andma, on äärmiselt tervitatav ja näitab kogu riigi suhtumist uutesse kodanikesse.


Anti Ronk
13 Veebruar 2008
  Kommentaarid