Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Viru turismikonkursi parimad: Jäneda mõis ja Ehedad elamused Lahemaal
Lääne-Viru Maavalitsus ja Sihtasutus Lääne-Viru Arenduskeskus otsustasid tunnustada konkursi "Turismi tegu 2007" kategoorias Jäneda Mõis OÜd ja "Turismi koostegu 2007" kategoorias turismiettevõtjate ühendust Ehedad Elamused Lahemaal.

Jäneda Mõis OÜ pakub Jäneda Mõisa Turismikeskuse nime all mitmekesiseid tooteid ja teenuseid: aia- ja lille- ning talupäevi, sügislaata, presidendimatku, simmaneid Musta täku tallis, ATV- ja loodusmatku, konverentse, majutust-toitlustust ning spaa-teenuseid.

Tulemuslik töö on kasvatanud ettevõtte käivet 40% võrra - 2006.aasta 8,6 miljonilt kroonilt 12,5 miljoni kroonini 2007.aastal.

Jäneda Mõisa Turismikeskust külastas 2007.a ligi 80 tuhat inimest, suure osa andsid Aia- ja Lillepäevade ja Eesti Talupäevade külastajad ning mullu esmakordselt toimunud Jäneda Sügislaada külastajad.
2007. aastal jõudis lõpule Jäneda külalistemaja rekonstrueerimise teine etapp, mille tulemusel valmis 23 hotelli standardtoale vastavat numbrituba ja 200 m² suurune seminarikompleks ning 500 m² asuv Jäneda Lõõgastuskeskus.

Jäneda Lõõgastuskeskuse on omaks võtnud eelkõige privaatsust ja looduslähedust hindavad spaa-kliendid.

Pikaajalisem koostööprojekt on talvise presidendimatka korraldamine koos Tapa ja Aegviidu valla ning Nelijärve Puhkekeskusega.

Turismi ettevõtjaid ühendav Ehedad elamused Lahemaal ühendab 20 turismiettevõtjat Lääne-Viru- ja Harjumaal.

Ehedad Elamused Lahemaal on hea näide aktiivsemate väike-ettevõtjate ja Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuse koostööst, ühtsest turundamisest, vastastikku teenuste ja võimaluste pakkumisest ning seeläbi piirkonna atraktiivsuse ja turismiettevõtjate konkurentsivõime tõstmisest.

Koostöövõrgustik loodi 2005.aastal ja see on vabatahtlike mitteametlik ühendus, mille eesmärk on pakkuda üheskoos piirkonna külastajatele kvaliteetseid ja meeldejäävaid elamusi, piirkonna loodus- ja kultuuripärandit tutvustavaid teenuseid, kohalikku toitu. Ehedate Elamuste ettevõtjate tooted on keskkonnasõbralikud ja nende arendus suunatud säästvusele.

Ehedad Elamused Lahemaal koostöövõrgustikku kuuluvad: Jaanioja Mamsli mängumaa Võsul, MTÜ Käsmu meremuuseum, Sireli külalistemaja Käsmus, Toomarahva turismitalu Altjal, Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu Uuris, Kuusekännu ratsatalu Loobus, Mätta ratsatalu Paasil, Arma ratsatalu Rutjal, Metsaveere turismitalu Amas, MTÜ Neeruti selts Kadrina vallas, Linnumäe loodustalu Ohepalus, Õnnela külalistemaja, Madi puhketalu Jõetagusel, Kuusiku Loodustalu Vatku-Nõmmel, Viitna ja Altja kõrts, Kingu turismitalu Vihulas, Adami turismitalu Vainupeal, Karepa ürdiaed, Toolse jaanalind ja Nõmme Sirje käsitöötalu Tõigu külas.

Turismikonkurss korraldati Lääne-Virumaal esimest korda. Selle eesmärk on väärtustada Lääne-Viru maakonna turismiettevõtjate, kohalike omavalitsuste, riikliku ja kodanikeühenduste tööd Lääne-Virumaa kui turismipiirkonna maine ja konkurentsivõime tõstmisel.

"Turism on üks neist valdkondadest, kus koostööst oleneb väga palju. Eriti oluline on koostöö väike-ettevõtjate puhul, kel üksinda raske end tutvustada, messidel käia, erinevaid tooteid ja teenuseid pakkuda," ütles maavanem Urmas Tamm. "Lääne-Virumaa sai Lehtse valla ühinemisel Lääne-Virumaa koosseisu endale Järvamaa turismipärli. See pärl suudab välja paista ka Lääne-Virumaa tuntud tegijate kõrval."

Turismiauhinnad antakse üle maavanema vastuvõtul 23.veebruaril Haljalas.

Konkursi parimaid tunnustatakse auhinnaga. Samuti saavad konkrusi parimad lisaks auhinnale ka võimaluse soodsamalt kas reklaamida end turismitrükises või aidatakse soodsamalt messile minna. Selles lepitakse hiljem võitjatega konkreetsemalt kokku.


Hilje Pakkanen
19 Veebruar 2008
  Kommentaarid