Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rummo: Venemaa manipuleerib oma kodanikega
Reformierakonna fraktsiooni nimel täna Riigikogus kõnelenud ja Gruusiale toetust avaldanud Paul-Eerik Rummo tõstatas küsimuse: "Mis legitiimsusest või vastavusest rahvusvahelisele õigusele saab juttu olla, kui ühe riigi sõjalised jõud tungivad teise riigi suveräänsele territooriumile?"

Paul- Eerik Rummo juhtis tähelepanu Venemaa juhtide küünilisele manipuleerimisele oma kodanikega: „Ükski oma kodanikest tõeliselt hooliv riik ei võtaks ette samme, mis ettearvatavalt ohustavad nende kodanike mainet rahvaste silmis, kelle hulgas nad elavad.“

Tänaste, Gruusias toimuvate sündmuste valguses, pöördus Rummo oma kõnes kõikide Eestis elavate Vene Föderatsiooni kodanike ja meie nende kaasmaalaste poole, kes pole oma kodakondsust veel valinud. Rummo rõhutas, et nende õigusi ja turvalisust ei kaitse Kreml: „Teie õigusi ja turvalisust, kuni siin õiguspäraselt ja lojaalselt viibite, kaitseb täies mahus Eesti Vabariik,“ lisas Rummo.

NL-Online
12 August 2008
  Kommentaarid