Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eliitkomandoks pärjati Rakvere päästekomando
Laupäeval, 9. augustil näitas “Eliitkomando” võistlustel Pärnu-Jaagupis parimaid tulemusi Rakvere päästekomando. Päev varem, Eesti meistrivõistlustel tuletõrjespordis olid parimad Pärnumaa sportlased.

“Eliitkomando” võistlused olid üsna pingelised. Kuni viimasena startinud komandoni polnud selge, kes tuleb võitjaks.

“Enda arvamus oli, et peaks vähemalt parima viie hulka tulema, aga et nii hästi läks oli üllatus,” ütleb Rakvere komando rühmapealik Arlis Pipenberg.

“Eliitkomando” on esimene samm päästekomandode kutsemeisterlikkuse võistluse poole, millest on plaanis teha iga-aastane traditsioon.

“Ma ei ole tükil ajal näinud meistrivõistlustel nii häid tulemusi,” on tuletõrjespordi Eesti meistrivõistluste korraldaja Leonid Fjodorov lõpptulemustega rahul. Ühtlasi lisab ta ka, et noored hakkavad juba meestele tulemuste poolest kandadele astuma.

Meistrivõistlustel sai üldarvestuses esikoha Pärnumaa mehed. Võistkonna treener Ülo Laks tegeleb juba sportlaste ettevalmistamisega Baltimaade meistrivõistlusteks, mis toimuvad 20.-22. august Valmieras.

Individuaalalal konksredeliga ronimises parima tulemuse saavutanud Andro Oviir jäi oma tulemusega rahule ja plaanib Baltimaade meistrivõistlustel Balti meistriks tulla. “Treenin nii palju kui töö kõrvalt aega on, vähemalt korra päevas,” räägib Pärnu päästekomandos töötav Oviir.

Tuletõrjesport on Eestis pikaajaline traditsioon. Esimesed üleriigilised tuletõrjevõistlused peeti 8. septembril 1929. aastal.


Reimo Raja
12 August 2008
  Kommentaarid