Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rõivas: tuleks luua Innovaatilise Õpetaja stipendium
Riigikogu liige Taavi Rõivas tuli välja ettepanekuga luua Innovaatilise Õpetaja stipendium, mille eesmärk on väärtustada uusi õppemeetodeid ning aidata neil levida ka teistesse koolidesse.

Reformierakonna hariduspoliitika töögrupi juhi Taavi Rõivase sõnul pole just saladus, et enamik koolitunde viiakse ikka veel läbi Oskar Lutsu "Kevadest" tuttava "tahvel-krihvel-õpetussõna" meetodil.

"Kuigi Ümera lahingut ja Vabadussõda õpetatakse enamikes koolides ikka vaid õpiku ja kaardi järgi, siis kahtlemata on üle Eesti küllalt palju õpetajaid, kes oma ainetunde kasvõi infotehnoloogia abil huvitavamaks teevad."

"Miks mitte neid nippe ka teistele jagada? Kutsun Haridus- ja Teadusministeeriumi üles looma Innovaatilise Õpetajate stipendiumi, et parimad ideed saaks vääriliselt premeeritud. Ehk oleks näiteks 25 000-kroonisest preemiast motivatsiooni ka uute nutikate õppemeetodite väljamõtlemiseks. Iga kool ei pea jalgratast eraldi leiutama ning parimate ideede levitamisest tulenev kasu oleks mõõtmatu. Õpilaste huvi aine vastu tähendab kindlasti õppeedukuse paranemist," seletab Rõivas võimalusi.

Rõivase hinnangul saaks stipendiumi asutada olemasolevate eelarvevahendite arvelt.

NL-Online
01 September 2008
  Kommentaarid