Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaaldemokraatide fraktsioon on vastu Reformierakonna ettepanekule tõsta käibemaksu 19%-ni
Sotsiaaldemokraatide fraktsioon otsustas täna, et on vastu Reformierakonna ettepanekule tõsta käibemaksumäära 19%-ni praeguselt 18%-lt.

„Esiteks ei tohi üldise hinnatõusuga karistada tarbijad ja teiseks ei tohi kiirendada inflatsiooni olukorras, kus meil on vaja üle minna eurole,” ütles Eiki Nestor tänasel fraktsiooni koosolekul.

Ettepaneku tõsta senist käibemaksumäära tegi Reformierakond eelmisel valitsuse kabineti istungil.

Eriti vastutustundetu on ravimite käibemaksu tõstmine praeguselt 5%-lt pakutud 19%-ni kuna see suurendab kõige valusamini pensionäride ja puuetega inimeste väljaminekuid.

Sotsiaaldemokraadid on valmis eelarve tulude kokkusaamise nimel kaaluma madalama käibemaksumäära viimist 9%-ni, mis ei põhjustaks nii suurt hinnatõusu tundlikul ravimiturul.

„Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et käibemaksu tõstmise asemel tuleb eelarve tulude suurendamiseks edasi lükata kavandatud eraisiku tulumaksu langetamine kuni euro tulekuni,” ütles Nestor.

NL-Online

08 September 2008
  Kommentaarid