Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere 2009. aasta eelarveprojekt valmis
Rakvere linnavalitsus esitab volikogu menetlusse järgmise aasta linnaeelarve projekti mahus 263 858 836 krooni.

Abilinnapea Rannar Vassiljevi sõnul on Rakvere tulude prognoosimisel tavakohaselt konservatiivne, seda nii maksutulu kui ka riigipoolse rahastamise osas. Tulenevalt praegusest olukorrast on eelarve koostamisel arvestatud maksutulude kasvu olulise aeglustumisega. Võrreldes tänavusega eeldatakse maksutulude kasvu 3,8 %.

"Tänu sellele, et juba tänavuse eelarve koostamisel olime tulumaksu laekumise ennustamisel üliettevaatlikud, on meil nüüd järgmiseks aastaks varuks suur üleminev jääk - 19 743 400 krooni," märkis Rannar Vassiljev.

2009. aastal kavatseb linn muude investeeringute hulgas tagada 9 miljoni krooni eest omafinantseeringuid rahastamaks Kungla lasteaia, Rakvere Muusikakooli ja Rakvere Reaalgümnaasiumi hoonete renoveerimist ning viimase juurdeehitust. Enamjaolt rahastatakse neid objekte euroliidu poolt KOIT kava raames.

Vältimaks laenukohustuste suurenemist on linn vaadanud põhjalikult üle oma jooksevkulutused ning säilitanud linnavalitsuse ja palgafondi samal tasemel. Erandiks on munitsipaalpedagoogid, keda ootab 8 %-ne palgatõus,

Linnavolikogule esitati ka selle aasta lisaeelarve projekt mahus 2 169 259 krooni, tulud suurenesid peamiselt majandustegevusest erinevates valdkondades.


Jaanus Nurmoja
16 Oktoober 2008
  Kommentaarid