Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Otepää uueks vallavanemaks sai Meelis Mälberg
Otepää vallavolikogu valis neljapäeval uueks vallavanemaks reformierakondlase Meelis Mälbergi. Kohal viibisid kõik 19 volikogu liiget, kellest 10 hääletas Meelis Mälbergi nkandidatuuri poolt.

Otepää vallavolikogu tagandas eelmise vallavanema Aivar Pärli 18. septembril toimunud volikogu istungil ametist. Pärlile heideti ette suutmatust tulemuslikult juhtida ja arendada Otepää valda. Samuti toodi umbusalduse põhjuseks, et vallavanem on valikuliselt täitnud volikogu poolt vastuvõetud otsuseid.

Kõige olulistemateks ülesanneteks peab uus vallavanem Mälberg Otepää kodurahu ja maine taastamist. “Pean kohe märkima, et aasta on väga lühike aeg, esmajoones on vajalik taastada normaalne töörütm, et kõik saaksid rahulikult ja tulemuslikult oma igapäevast tööd teha,” ütles Mälberg. “Kindlasti võtame ette Otepää Gümnaasiumi remondi ja kehtestame üldplaneerigu,” lisas Mälberg.

Endise Otepää linnapea ja vallavanema, reformierakondlase Aivar Nigoli sõnul polnud valla seis endise vallavanema juhtimise all kaugeltki selline, nagu otepäälased sooviksid. “Mootor justkui töötas, kuid tühikäigul. Et Otepääl läheks elu oluliselt paremaks, selleks oli vaja leida väga tugev kandidaat. Antud hetkel ja seisus oli Meelis Mälberg selleks kõige sobivam,” ütles Nigol.

“Otepää on ikkagi spordi –ja turismilinn ning seega on eriti oluline, kuidas me välja paistame. Sportlik ja särtsakas vallavanem tuleb Otepääle ainult kasuks,” iseloomustas Nigol Meelis Mälbergi.

Varasemalt on Mälberg olnud eraettevõtja ja AS Räpina Paberivabrik juhataja. Aastatel 1998-2002 oli ta Räpina linnapea. Ta tegeleb aktiivselt rattasõidu ja suusatamisega.

Augustis moodustati Otepääl uus vallavolikogu koalitsioon, kuhu kuuluvad 7 reformierakondlast, 2 Rahvaliidu nimekirjas kandideerinut ja üks valimisliit Otepää kandidaat.

24 Oktoober 2008
  Kommentaarid