Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere valmistub Helsingi mardilaadaks 2009
Rakvere ja Viru maakondade esindajad külastavad sel nädalal Soome suurimat Eestit tutvustavat üritust - iga-aastast Mardilaata, mis on järgmisel aastal Virumaa teemaline.

Külaskäigu korraldab SA Põhja-Eesti Turismikeskus. Mardilaada korraldusega tutvuvad Lääne- ja Ida-Viru maavalitsuste ja omavalitsusliitude ning Põhja-Eesti turistisõbralikemaks omavalitsuseks 2008 tunnistatud Rakvere linna esindajad.

Tuglase Seltsi korraldatav Helsingi Mardilaat pakub ainulaadset võimalust tutvuda Eesti kultuuri, teenuste ja toodetega. SA Põhja-Eesti Turismikeskus teatel esitles mullusel Mardilaadal oma tegevust ja müüs tooteid ligi 150 ettevõtet, organisatsiooni, käsitöölist ja kunstnikku. Mardilaata külastas peaaegu 11 000 Eesti sõpra. Samaaegselt laadagatoimuvad erinevad seminarid, vastuvõtud, näitused ja kontserdid.

Tuglase Seltsi ettepanekul on järmise aasta mardilaat Virumaa-teemaline. Vastavale koostöömemorandumile kirjutati alla 16.mail Jõhvis.

Rakvere tunnistati Põhja-Eesti turistidesõbralikemaks omavalitsuseks 2008 turismikonverentsil, mis toimus 5. novembril Keilas. Teise koha sai Türi vald ja kolmanda Kuusalu vald. Aasta turismisündmuseks tunnistati "Tagasi Vargamäele". Rakverest kandideeris sellele tiitlile rokifestival Green Christmas.


Jaanus Nurmoja
19 November 2008
  Kommentaarid