Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaa kriisikomisjon kogunes täna hommikul ülevaadet saama
Lääne-Virumaa kriisikomisjon kogunes taas täna hommikul kell 8.30, saamaks ülevaadet olukorrast Lääne-Virumaal pärast lumetormi.

Valdav osa Lääne-Virumaa teedest olid hommikuks läbitavad, välja arvatud mõned hõreda liiklusega maanteed.

Raskendatud oli hommikul liiklus aga Rakvere linnas, läbitavad olid põhitänavad. Linnas on palju tänavatele pargitud autosid, mis raskendavad lumekoristust. Kriisikomisjon palub lumekoristustööde tegemiseks automanikel võimalusel oma autod teeservadest mujale parkida.

Kogu öö töötas päästeala lühinumber 1524, kuhu võis helistada ja paluda abi teelt välja sõitnud autode väljatõmbamiseks. Suuremate liiklusvahendite väljatõmbamiseks on jätkuvalt abis Kaitse Kirderingkonna rasketehnika.

Eesti Energia jaotusvõrgu andmeil oli hommikul rivist väljas 631 alajaama ja elektrita umbes 7000 klienti Lääne-Virumaal.

Kriisikomijson võttis ühendust kõikide maakonna omavalitsusjuhtidega, kelle andmetel oli suurematest kohtadest hommikul elektrita Sõmeru alevik, mistõttu ei tööta Sõmeru põhikool, samuti polnud elektrit Sõmeru valla Näpi alevikus ja Hulja alevikus Kadrina vallas. Seal ei tööta täna Hulja lastead. Rakvere vallas puudus hommikul elekter Lepnal, Lasilas ning pooles Veltsi külas. Lasila põhikool täna ei tööta. Eletrit ei ole Rakke alevikus ning Vihula valla pooltes külades. Võsu alevikus ei ole vett ning ei tööta aleviku puhastusseadmed. Viru-Nigula valla Vasta kool ei tööta, kuna puudub elekter. Reoveepuhastid ei tööta Viru-Nigula alevikus ja Tamsalu linnas.

Vinni vallas puudus elekter Rasivere ja Aruküla ning Tamsalu vallas Järvajõe külas.

Lumetormi tõttu on rivist väljas ka mitmed mobiilsidemastid Viru-Nigulas, Moel ja Rägavere vallas.

Teedel võib olla langenud puid, mis takistavad liiklemist.

Ilmastikutingimused stabiliseerusid maakonnas juba eile õhtuks. Teedehooldustööd jätkuvad. Olukord paraneb ka elektrienergiaga varustamises.

Päästeala infotelefon ei tööta enam, abivajajatel palume helistada lühinumbrile 112, Rakvere linnas Lennart Korbe telefonil 505 3361.

Uuesti koguneb kriisikomisjon olukorrast ülevaadet saama täna õhtul kell 16.30 maavanem Urmas Tamme kabinetti.


Hilje Pakkanen
24 November 2008
  Kommentaarid