Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaal on hetkel suurimaks probleemiks elektrienergia puudumine
Täna õhtul kell 16.30 kogunes kriisikomisjon saama ülevaadet lumetormi tagajärgede likvideerimisest.

Päeva jooksul on voolu alla saadud pooled hommikul rivist väljas olnud alajaamadest, umbes 300 alajaama. Siiski on kõige suuremaks probleemiks maakonnas hetkel elektrienergia puudumine.

Kriisikomisjoni andmetel on Eesti Energia jaotusvõrgul töös kõik jõud.

Kriisikomisjon tegeleb elektrita piirkondade kaardistamisega maakonnas, kus elektrikatkestuste taga on suuremad riskikohad: inimesed hooldekodud, koolid, lasteaiad, korrusmajad, aga ka puhastid, joogi-, soojavarustus, loomafarmid jmt. Võimalusel ja vajadusel organiseeritakse abivajavatesse kohtadesse elektrigeneraatoreid.

Kohalikel omavalitsustel palutakse hoida külavaheteed puhtad, et elektrikutel oleks tagatud ligipääs alajaamadele.

Maakonna põhimaanteed hakkavad lumest vabaks saama, kõrvalteed on läbitavad. Ka teedehooldusel on töös kõik jõud, Virumaa Teed on kaasanud kümmekond ettevõtjat.

Kriisikomisjon paneb suurtele liiklejatele (bussi- , veoautojuhtidele) südamele, et nad valiksid tee- ja ilmastikuoludele vastava kiiruse. Paljud teelt väljasõidud on olnud tingitud liiga suurest kiirusest.

Rakvere linnas hoogustub lumekoristustööde tegemine õhtul kella üheksast alates, mil enam liiklus töid ei sega.

Linnas on palve suurte liiklusvahendite juhtidele valida võimalusel linna sisse- ja väljasõiduks teed ja tänavad, kus pole suuremaid tõuse/langusi.

Kahetsusväärselt paljud autod sõidavad suvekummidega ja need on ka suuremad ummikute tekitajad asulates. Kriisikomisjon soovitab vahetada liiklusvahenditel suvekummid talverehvide vastu.

Kriisikomisjon tänab kõiki ettevõtjaid ja asutusi, kes on andnud oma inimesi ja tehnikat lumetormi tagajärgede likvideerimiseks.

Kriisikomisjon koguneb uuesti homme hommikul kell 8.30 maavanema kabinetti.


Hilje Pakkanen
24 November 2008
  Kommentaarid