Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Soome film räägib lambakoerast ja Eesti lähiajaloost
9.-11. detsembril näidatakse Kinomajas Soome koguperefilmi "Torm", mis räägib vaatajale läbi ühe kaukaasia lambakoera saatuse loo ka Eesti lähiajaloost. Filmi rezissööriks on tuntud ja hinnatud lastefilmi "Heinakübar ja Viltsuss" tegija Kaisa Rastimo.

Etendused Kinomajas: 9. dets kell 11, 14 ja 18; 10. dets kell 11, 14 ja 18; 11.dets kell 11 ja 14.

Filmi tegevus algab aastal 1989, mil langeb Berliini müür. Soomlasest pereisa näeb Ida-Berliinis kummalist koerakutsikat, keda tahetakse magama panna. Mees päästab kutsika elu ja viib ta endaga kaasa Soome. Koerast saab perekonna lemmik ja eriti pere noorima tütre, 7-aastase Kullakese, hoolealune.

Keegi ei tea midagi koera taustast ja veel vähem tema tõust ning kutsikas kasvab vabas ning armastusküllases keskkonnas. Aegamööda kasvab väikesest naljakast karvapallist suur ja tugev koer. Mitte mingid aiad, köied ega ketid pea koera kinni kui ta oma parema arusaamise kohaselt võtab Marjamäe perekonna ja eriti Kullakese oma kaitse alla.

Kohati tundub, et koera tõttu on kogu linna elu peapeale pööratud kuni viimaks saadakse teada, et Tormi vanemad olid Berliini müüri vahikoerteks. Peale müüri langemist tapeti 7000 endist vahikoera ning nende kutsikaid jagati soovijatele.

Filmi tegevus põhineb tegelikult asetleidnud sündmustel kaukaasia lambakoera arenguloos. See räägib, kuidas 20. sajandi poliitiline masinavärk suutis inimese parima sõbra, koera, pöörata selle sama inimese vastu. Venemaal aretati seda tõugu Punaarmee vajadustele vastavaks ja neid kasutati ka koonduslaagrites valvuritena. Ida-Euroopas olid nad karistamas Berliini müüri ületajaid.

Kogu sellest eestlasigi puudutavast taustast hoolimata on "Torm" siiski lõbus ja südamesse minev koguperefilm nii lastele kui täiskasvanutele ning nalja saab siin isegi Stalini arvelt.

Lisainfo www.myrskyelokuva.fi ja www.stormheart.fi

Pressipildid: http://www.stormheart.fi/presentation/gallery.html

Allikas: Soome Suursaatkond Tallinnas
03 Detsember 2008
  Kommentaarid