Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reformierakond: Eesti vajab uut Töölepinguseadust nagu õhku

Reformierakonnaarvates ei tohiks uue majanduskasvu poole liikumisega viivitada ning suurekssammuks selle poole on uus Töölepinguseadus.

Sotsiaalkomisjoniliikme Tõnis Kõivu sõnul tuleb uus Töölepinguseadus kiiremas korras vastuvõtta. ’’Ilma uue Töölepinguseaduseta Eesti majandust uuele kasvule eipööra. Praegune Eesti tööturg on jäik ja uute töökohtade loomine raskendatud.Mida varem muutuvad paindlikumaks meie töösuhted, seda kiiremini hakkavadtekkima uued töökohad,’’ ütles Kõiv.

UueTöölepinguseadus on loodud Vabariigi Valitsuse, tööandjate ja töötajateesindajate koostöös. Riigikogu on varasemalt sõlmitud kokkuleppeid austadesteinud riigimeheliku otsuse seaduse varasemaks jõustumiseks, et mitte viivitadauuele majanduskasvule aluse ladumisega. 

’’UusTöölepinguseadus annab lisavõimalusi täiend-ja ümberõppeks, muudab konkreetseksja arusaadavaks töötaja materiaalse vastutuse, suurendab töötaja kindlustunnet,sest töötuhüvitis suureneb 70 %-ni senisest sissetulekust (täna 50%),hüvitisele tekib õigus ka omal soovil lahkujail (40 % palgast).Väikeettevõtjatel tekib võimalus saada Töötukassast hüvitist, mida täna neilsaada võimalik pole,’’ lisas Kõiv. 

Tänu uueleTöölepinguseadusele saavad lihtsamini tekkida uued ettevõttedja uued töökohad.   See peaks ju olema ka ametiühingute huvides?!

Töölepinguseadusevarasem jõustumine on üks osa Reformierakonna 7 sammust uuemajanduskasvuni.

04 Detsember 2008
  Kommentaarid