Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaa riigikaitset õpetavate koolide laskevõistlus Gustav Lokotari auhindadele
Lääne-Viru Maavalitsus, maakonna riigikaitseõpetajate ainesektsioon ja Kaitseliidu Viru Malev kutsuvad riigikaitseõppega koole 20.veebruaril laskevõistlustele Kadrina Spordihoonesse. Võistlused toimuvad esmakordselt maakonnas ja laskesportlase Gustav Lokotari auks.

Mõte korraldada Gustav Lokotari nimelisi laskmisvõistlusi on Kaitseliidu Viru maleva pealikul Lembit Kervel olnud ammu, kuid ta pole leidnud sobivat väljundit. "Nüüd, kus maavalitsuse initsiatiivil on sündinud riigikaitse ainesektsioon, on olemas ka sobiv koostööpartner kuulsa laskesportlase nimelist võistluse elluviimiseks," rääkis kapten Lembit Kerve.

Maavanem Urmas Tamme sõnul on Viru maleva algatus igati kiiduväärne, sest just Kaitseliidust ja Kaitseväe kunagsiest algatusest on saanud alguse Eesti laskesport. "Korraldatav laskevõistlus aga hea võimalus riigikaitset õppivate noorte motiveerimiseks," leidis maavanem.

Korraldajad loodavad, et neist võistlustest kasvavad tulevikus välja üleriigilised võistlused.

Virumaal 12.oktoobril 1899.a. sündinud Gustav Lokotar võitis aastatel 1935-1939 kaksteist korda maailmameistri tiitli (1 individuaalne ja 11 meeskondlikku). Kokku võitis ta 16 MM medalit, püstitas nii individuaal kui ka meeskonnaharjutustes kokku 7 maailmarekordit. Aastatel 1937 ja 1939 võitis ta Eesti koodnmeeeskonna liikmena maailma ühe ihaldatuma trofee - Argentiina karika. Ta on võitnud 26 Eesti meistritiitlit.

Võistluse eesmärk on selgitada Lääne-Virumaa riigikaitseõpetuses osalevate õpilaste seast parimad laskurid ja parimad koolide võistkonnad. Võisteldakse õhupüssist ja sportpüssist laskmises püsti ja lamades asendis 10 ja 25 m distantsil. Relvad ja laskemoona kindlustab Viru Malev.

Laskmisvõistlus on korraldatud selliselt, et alguses saavad noored paari tundi harjutada ja seejärel juba võistelda omavahel ning võistkonniti. Igal võistlusalal autasustatakse diplomiga kolme paremat ning võitjat auhinnaga. Võistkondade paremusjärjestuseks liidetakse kõigi võistkonna liikmete tulemused ning võitjat autasustatakse G. Lokotari nimelise rändauhinnaga.

Registreerimine osavõtuks kuni 17.veebruarini tel 5290745 (Ants Rikberg) või ants.pk@v-maarja.ee
03 Veebruar 2009
  Kommentaarid