Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

SEB soovitab pensionäridel kasutada pangakaarti
SEB-l on ligi 130 000 eakamat klienti, kellest suur osa hakkab alates veebruarikuust saama oma pensioni pangakontole.

Pensionär ei pea kogu pensioni sularahas välja võtma, vaid saab pangakaardi vahendusel kasutada oma raha just talle sobival ajal. Eestis saab pangakaardiga tasuda ligi 24 000 makseterminalis. Pangakaardiga tasumine on kiire, turvaline ja mugav. Näiteks kui sularahas maksmisel tuleb kontrollida tagasiantava raha täpsust, siis kaardiga maksmisel võetakse ostusumma kontolt maha sendilise täpsusega. Samuti annab pangakaardi kasutamine võimaluse kontrollida oma kulutusi, kuna pangaväljavõte annab selge ülevaate tehtud ostudest.

Erinevaid makseid, näiteks elektri- ja telefoniarveid on võimalik tasuda makseautomaatides ja internetipangas U-Net. Nii nagu maksed on ka paljud teised pangateenused seeniorklientidele SEBs tasuta.

Pangakaardi ja internetipanga võimaluste kasutamine tähendab, et tõenäoliselt langeb seenioride sularaha vajadus oluliselt. Kui on siiski vaja sularaha kasutada, siis soovitame pangakontolt sularaha väljavõtmiseks kasutada sularahaautomaate. SEB pangaautomaadist on sularaha väljavõtmine tasuta, teiste pankade automaate kasutades lisandub 9-kroonine teenustasu. SEB-l on Eestis 350 sularahaautomaati, kokku on sularahaautomaate Eestis üle 850. SEB kontorid nõustavad vajadusel, kuidas sularahaautomaati kasutada ning kuidas muuta oma käitumisharjumusi nii, et uuele süsteemile üleminekul hoida kokku teenustasudele kuluvaid summasid.

Sularaha saab välja võtta ka SEB pangakontorist. Selleks tuleb kaasa võtta pass või ID-kaart. SEB-l on üle Eesti 61 pangakontorit. Sularaha väljavõtmine on seeniorklientidele pangakontoris tasuta, kui korraga välja võetav summa ei ületa 1000 krooni. Kui korraga soovitakse võtta suurem kogus, siis lisandub teenustasu 0,25% väljavõetavast summast (minimaalselt 20 kr). Sularaha on võimalik välja võtta ka postkontoris asuvast postipangast. Siiski soovitame eelistada raha väljavõtmiseks sularahaautomaate ja SEB pangakontoreid, sest turvalisusest lähtuvalt ei hoita postkontorites suurtes kogustes sularaha.


Silver Vohu
03 Veebruar 2009
  Kommentaarid