Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laar: avalik vale ei suurenda usaldust
Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar ütles kommenteerides Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali süüdistust, et IRL on tagasi võtnud ettepaneku kärpida valitsussektori palgakulusid seitse protsenti, et tegemist on otsese valega.

„Valitsussektori seitsmeprotsendiline palgakulude kärbe on valitsuses põhimõtteliselt kokku lepitud. Ükski IRLi minister ei taotlenud selles erandeid. See on ka loogiline, sest oleme seisnud ja seisame jätkuvalt valitsussektorist õhu välja laskmise eest,“ lausus Laar.

Tema sõnul taotlesid erandeid ministrid teistest erakondadest, kaasa arvatud Reformierakonnast.

„Me ei soovi neile midagi ette heita, tegemist oli ka IRLi meelest õigustatud ettepanekutega ning me toetasime neid,“ sõnas IRLi esimees.

Laari sõnul ei suurenda selline rünnak kahjuks usaldust ega aita kaasa läbirääkimiste positiivsele lõpule.

„IRLi ühemõtteline eesmärk on vähemalt 8 miljardiline kärbe teostada ning sellest ei kavatse me taganeda.“

Kui selleks tuleb lauale tõsta mingid uued ettepanekud, tuleks koalitsioonil Laari meelest lähtuda teadlaste töögrupis esitatud ettepanekutest.


Rauno Veri
11 Veebruar 2009
  Kommentaarid