Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahvaliit: pensioni teine sammas ei ole eelarve lappimiseks
Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimehe Tarmo Männi hinnangul on pensionifondi teise samba riikliku toetuse ära võtmise idee fondiga liitunute ja ka pensionäride petmine, kuna fondi loomisel vähendati pensionäridele minevat summat viiendiku võrra.

Kui enne fondi loomist eraldati 20 protsenti sotsiaalmaksust pensionide väljamaksmiseks, siis pärast reformi vähenes see 16 protsendile. „Seega petetakse nii pensionäre, kellel selle tagajärjel aastaid pension ei tõusnud kui ka teise sambaga liitujaid,” märkis Mänd.

Rahvaliidu fraktsiooni hinnangul ei tohi pensionide tõusu ja pensionifondide riikliku panust vastandada, need ei ole üksteist välistavad alternatiivid. „Valitsus soovib iga hinna eest tulevaste pensionäride arvelt valimislubadused täide viia,” märkis Mänd. Ta lisas, et teise samba pealt kokkuhoidmine tähendab otseselt inimese tasku kallale minekut, mis puudutab väga suurt hulka inimesi.

„2001. aastal seadustas teise samba sama kolmikliit, kes nüüd soovib selle kallale minna. Lisaks on majanduslanguse tagajärjel inimeste pensioni osakud niigi oma väärtusest suure osa kaotanud,” lausus Mänd, lisades, et selline käitumine tähendab oma kunagisest lubadusest loobumist, seega rahva petmist.

Rahvaliit ei toeta toimiva süsteemi lõhkumist ja leiab, et sellist valitsust ei ole võimalik usaldada. „Vastutus valede otsuste eest tuleb võtta valitsusel, mitte inimestel,” sõnas Mänd.


Manuela Pihlap
28 Jaanuar 2009
  Kommentaarid