Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ERL: Tallinna haldusreform vajab erakondade üksmeelt
Eestimaa Rahvaliidu Tallinna linnaühenduse esimehe Lauri Läänemetsa hinnangul ei tohi Tallinna haldusreformiga kiirustada ega tegeleda erakondade vastandamisega, vaid keskenduda tuleb koostööle, et leida inimestele parimad võimalikud lahendused.

Läänemetsa sõnul on oluline keskenduda lahenduste otsimisele, mitte kampaanialike ettepanekute esitamisele, mille eesmärk on erakondade vastandamine. „Rahvaliit ei poolda Tallinna linnaosade kaotamist, kuid anname endale aru, et kui Keskerakond otsustab reformi kasuks, siis saab see ka reaalsuseks. Laimamine siinkohal ei aita, ainuke võimalus on püüda koostööd teha," tõdes Läänemets.

„Kui Tallinna linnavolikogu otsustab luua nõukojad, siis selle eesmärk peab olema inimestele piirkonna küsimustes suurema kaasarääkimise võimaluse andmine,” sõnas Läänemets, lisades, et erinevalt linnavolikogus algatatud eelnõust, tuleb nõukoda moodustada demokraatlike valimiste teel, mis toimuksid samal ajal linnavolikogu valimistega.

„Nõukoja liikmeks peavad saama kandideerida kõik vastava piirkonna elanikud. Valitud nõukoja liikmed valivad ise enda seast juhi, kes hakkab täitma tänase linnaosavanema kohustusi,” sõnas Läänemets. Ta lisas, et volikogus pakutud osakonnajuhi asemele pakub Rahvaliit mittepoliitilist haldussekretäri, kes viib ellu nõukoja ja linnavolikogu otsuseid ning korraldab teenuste pakkumist.

Läänemetsa hinnangul on kohatu kritiseerida linnaosavanemate politiseeritust, kuna kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kohaselt on linnaosavanem poliitiline ametnik. „Kui teatud Tallinna linnavolikogu opositsiooniparteid leiavad, et linnaosavanem ei tohi olla poliitiline, siis selle seaduse muutmise võimalus Riigikogus on viimased aastad olnud just nende erakondade käes. Küsimus on selles, miks seda siiani tehtud ei ole," märkis Läänemets.


Manuela Pihlap
13 Veebruar 2009
  Kommentaarid