Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtunikud arutavad kohtute seaduse eelnõu projekti uuesti mais
Kohtunike täiskogu võttis täna Tartus vastu otsuse arendada kohtute seaduse eelnõu projekti edasi ning arutada selle eelnõu üle maikuus erakorralisel kohtunike täiskogul.

Kohtunikud saavad nüüd kahe nädala jooksul esitada ettepanekuid ja märkusi olemasoleva eelnõu projekti kohta ning hiljem jätkavad eelnõu töörühm ning kohtunikest ekspertkomisjon selle edasiarendamist.

Kohtute seaduse eelnõu töörühma juhib Riigikohtu esimees Märt Rask. Kohtute seaduse eelnõu kavandi esimeseks eesmärgiks on korraldada praegu lahutatud ning osaliselt täitevvõimu valitsemise all olev kohtuhaldus ümber nii, et see vastaks põhiseaduse mõttele ühtsest, terviklikust ning teistest võimudest lahutatud kohtusüsteemist. Selliselt võtaks kohtusüsteem ulatusliku vastutuse õigusemõistmise korrakohase toimimise ning õigusemõistmist toetava tõhusa kohtuhaldussüsteemi arendamise eest.


Eveli Kuklane
13 Veebruar 2009
  Kommentaarid