Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Regionaalminister: tugevad omavalitsused toovad maale töökohad
Regionaalminister Siim Kiisler rõhutas täna, 18. veebruaril Linnade ja Valdade Päeval peetud tervituskõnes, et vaid tugevad omavalitsused suudavad luua tingimused selleks, et inimestel oleks tööd.

"Et investeeringud jõuaksid Tallinnast ja teistest suurematest linnadest väljapoole, peavad kohapeal olema võimekad partnerid, kes suudavad ettevõtjaga suhelda, teda abistada ja otsida lahendusi, mis tagaksid inimestele töö," ütles regionaalminister Siim Kiisler.

Ministri sõnul tuleb raskes majandusolukorras põhifookus suunata töökohtade loomisele.

"Mul on hea meel, et viimastel aastatel on korda saanud paljud Eestimaa koolid, lasteaiad, rahvamajad. Nüüd oleme aga olukorras, kus põhieesmärgiks peame seadma töökohtade püsimise ja tekkimise. Ma ei ole kindel, kas meil on piisavalt teadmisi, et pidada seda võistlust 227-kesi omavahel. Me ei konkureeri ju mitte teiste Eesti omavalitsuste, vaid ka Läti, Leedu, Soome, Ukraina, Venemaa ja paljude teiste globaalsete konkurentidega. Piltlikult öeldes - sellal kui Padise ja Nissi pakkumisi piidlevad, võib investeering minna näiteks Cesisesse. Seetõttu ei saa me mööda vaadata ka vajadusest radikaalse haldusreformi järele," tõdes Kiisler.


Anne-Maarja Olei
18 Veebruar 2009
  Kommentaarid