Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Brüssel andis lisavõimaluse ligi 100 miljoni krooni kasutamisele
Euroopa Komisjon andis rohelise tule EL struktuurifondide aastate 2004-2006 toetusperioodi pikendamiseks poole aasta võrra. Eesti jaoks tähendab see 97 miljonit lisakrooni, mida saame kiire ja efektiivse tegutsemise juures majanduse elavdamisse suunata.

Euroopa Komisjon tegi seoses maailmamajanduse halvenenud olukorraga 2008. aasta lõpus liikmesriikidele ettepaneku toetusperioodi pikendamiseks ning vastava pakkumise võtsid vastu pea kõik liikmesriigid.

Eesti on praeguseks kasutanud 5,7 miljardit krooni perioodi toetusrahast, mis moodustab 98,3 protsenti meile eraldatud vahenditest.

„Ajapikendus võimaldab meil lisaraha suunata järsult kasvanud tööpuuduse leevendamisele. Kuna allesolev raha puudutab suures osas Euroopa Sotsiaalfondi, siis saame selle suunata täna aktuaalsete tööhõive probleemide lahendamiseks. Äärmiselt oluline on praegu töötuks jäänud inimesi koolitada ja nõustada ning sotsiaalministeerium töötab välja lahendusi, kuidas seda kõige paremini teha,” selgitab rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk.

Lisaks sotsiaalse suunitlusega rahale on kasutada veel ka põllumajanduse, kalanduse ja regionaalse arengu toetamise vahendeid. Toetusraha kasutamise uus lõpptähtaeg on 30. juuni 2009. Ühekuuluvusfondist samaks perioodiks eraldatud 6,7 miljardit krooni saame projektidesse suunata 2010. aasta lõpuni. Selle toetusega saab ehitada maanteid ja ellu viia riigile olulisi keskkonnaprojekte.


Annika Vilu
19 Veebruar 2009
  Kommentaarid