Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Korduv liikluseeskirjade rikkumine viib arestimajja

Käesoleva aasta veebruaris on vähem kui kahe nädala jooksul juba kolmele liikluseeskirjade korduvale rikkujale, kes on seda teinud Jõhvi politseiosakonna teeninduspiirkonnas, määratud Viru Maakohtu poolt arest.

Jõhvi politseiosakonna komissar Sergei Andrejevi sõnul taotletakse aresti juhtudel, kui teised võimalused karistuse määramisel on ammendunud,  s.t. isik on määratud rahatrahvid tasumata jätnud või määratud rahatrahvid ei ole täitnud oma eesmärki, mis tähendab, et seadust rikkunu ei ole õppust võtnud ning jätkab endiselt õigusnormide eiramist. Nimetatud autojuhtide puhul on tegemist just selliste, järjekindlate seaduserikkujatega.

27-aastasele Aleksandr, kellele kohus määras 12 päeva aresti juhtis mootorsõidukit omamata vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust, olles eelnevalt sõiduki juhtimiselt kõrvaldatud. Aleksandri poolt juhitaval mootorsõidukil puudus ka kohustuslik liikluskindlustuse poliis ning mootorsõiduk ei olnud läbinud nõuetekohaselt tehnoülevaatust.

26-aastane Konstantin, kellele määrati 10 päevane arest juhtis mootorsõidukit omamata vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust, olles eelnevalt sõiduki juhtimiselt kõrvaldatud ning sõitis asulasisesel teel kiirusega, mis ületas lubatud sõidukiirust
21 km/h võrra.

27-aastane Leonid, kellele määrati 5päevane arest, juhtis mootorsõidukit omamata vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust, olles eelnevalt juhtimiselt kõrvaldatud.

„Seega peavad kõik liikluseeskirjade korduvad rikkujad arvestama sellega, et see lõpeb varem või hiljem arestiga – igaüks teeb oma valikud ise, ka need, mis viivad arestimajja. Arvestada tuleb sellega, et politsei teeb omalt poolt kõik selleks, et autroolis oleksid juhid, kes ennast ja teisi teedel liikudes ohtu ei sea, “ lisas komissar.

Liivi Maalman

 

 

19 Veebruar 2009
  Kommentaarid