Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ka rikas liiklushuligaan võib lõpetada arestimajas
Pärnus mõisteti arestipäevad liiklushuligaanile, kel seni korduvate liiklusrikkumiste trahvide maksmisega probleeme ei paistnud olevat.

18. veebruaril kella 16.45 ajal peatas liiklusjärelvalvet tegev politseipatrull Pärnus Raba tänaval sõiduauto Volvo S80, mis ületas lubatud sõidukiirust kahekordselt, küündides 100 kilomeetrini tunnis. Sõiduki roolis oli 1988. aastal sündinud noormees, kes peeti väärteokorras kinni ja toimetati Pärnu politseiosakonda.

Noormehel on aastast 2002. liiklusseaduse rikkumisi fikseeritud 12-korral, sealhulgas on tal ka kolmel korral juhtimisõigus peatatud ning seda kokku 11 kuuks. Talle on rikkumiste eest määratud trahve ligi 64000 krooni eest, millest enamik on ka tasutud.

Täna toimunud Pärnu Maakohtu istungil, mõisteti talle karistuseks 20-päevane arest ja juhtimisõigus võeti ära 5 kuuks.

Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse konstaabel Anna KristiinaTomson, kes oli juhtumi kohtuväline menetleja, sõnas, et noormehe teguviis oli äärmiselt vastutustundetu, kuna tegemist oli nn tipptunniga ja läheduses paiknes nii kool kui ka lasteaed. 

Ta lisas, etpealegi seadis kihutaja niiviisi ohtu ka kahes autos viibinud sõbra eluja tervise. Tomsoni sõnul oli selgelt näha, et seni määratud rahalisedkaristused ei olnud oma eesmärki täitnud. 

„Raha olemasolu trahvide maksmisel ei ole kohe kindlasti ühelegi liiklushuligaanile karistuse määramisel kergendavaks asjaoluks. Politsei taotleb ka edaspidi vastutustundetu liikluskäitumise korral karistuseks aresti“, ütlesTomson.
 


Hedy Tammeleht
19 Veebruar 2009
  Kommentaarid