Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ojuland: Slovakkia liberaalide edu on kogu Slovakkia edu
Euroopa liberaalide, demokraatide ja reformipartei (ELDR) asepresident Kristiina Ojuland viibis nädalavahetusel Slovakkias, kus kutsus Slovakkia valijad üles andma Euroopa parlamendi valimistel oma hääl liberaalide poolt.

Samas osales Ojuland ka Slovakkia liberaalse partei "Vaba Foorum" presidendikandidaadi, endise Slovaki Vabariigi parlamendi aseesimehe Zuzana Martinakova valimisüritustel.

"Liberaalid teevad üleeuroopalist valimiskampaaniat, et saavutada tugevat positsiooni Euroopa Parlamendis. Täna on Euroopas jäme ots sotsialistide ja kristlike demokraatide käes, kes on liigsete riiklike kulutuste ja vastutustundetu finantspoliitika tõttu ainult süvendanud ülemaailmset majanduskriisi. Maailm on aegade jooksul üle elanud mitmeid majanduskriise ning ajalugu on vääramatult näidanud, et liberaalne majandusmudel, kus otsustab vaba turg, mitte riik, on ainuõige," ütles Ojuland. "Ka slovaki liberaalid usuvad, et õigus on Milton Friedmanil ja Friedrich von Hayekil, mitte Karl Marxi mõttelaadi järgijatel. Vajame ettenägelikku poliitikat, kus vastutus lasub nii riigil kui üksikisikul," lisas Ojuland.

Ojuland esitas presidendikandidaat Zuzana Martinakovale kutse külastada märtsis Eestit, kus toimub järjekordne ELDR-i ja Reformierakonna poolt korraldatud välispoliitika ümarlaud. Martinakova võttis Ojulandi kutse vastu. Visiidi kestel osales Ojuland veel Bratislavas Kodanike Liberaalse Partei LIGA asutaval kongressil, kus kohtus mitmete Slovakkia parteide juhtide ja Friedrich Naumanni Fondi esindajatega.

Toomas Viks
01 Märts 2009
  Kommentaarid